ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

תביעה על תאונה בטיול: נפילת אבנים במבצר בגן לאומי שגרמה לנכות


מתוך ידיעה באתר NRG  ואפליקצית 360 :
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/863/822.html
 

מאמרים נוספים:

ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון


תביעה על תאונה בטיול: המבצר התמוטט
מטיילת בגן לאומי קקון שבשרון אשר הפכה לנכה, הגישה תביעה על תאונה בטיול, באמצעות משרד עו"ד ענת קאופמן, על סך מליוני שקלים כנגד רשות הטבע והגנים, החברה כלכלית חפר ומועצת עמק חפר.

באוגוסט 2011, טיילה התובעת, תושבת כפר הרוא"ה בגן הלאומי קקון הנמצא לא רחוק מהיישוב גן יאשיה והיישוב אומץ, בחברת כמה מחבריה, בשעות הערב.

על פי אתר רשות הטבע והגנים בגן לאומי שרידי מבצר צלבני וממלוכי הצופה לעמק חפר ולשומרון. הגן מפורסם באתר inature של הרשות ובמקומות אחרים, מוגדר כאתר "לכל המשפחה", חינמי, ולידו שבילים המפורטים במפת סימון השבילים מס. 7. הגן הלאומי קקון הוא מקום מפגש ידוע לצעירים ומטיילים מהסביבה כשלעתים, גם תנועות נוער וקבוצות צעירים, ביום וגם בערב פוקדים את המקום לפעילויות חברתיות.

על פי כתב התביעה, שהוגש בבמי"ש השלום בכפר סבא, באמצעות עו"ד ענת קאופמן, עלתה המטיילת על חורבת מבצר קקון כשלפתע "קרסו חלק מאבני המבצר וכתוצאה מכך נפלה התובעת מספר מטרים אל הקרקע ונפגעה בגופה באורח קשה".

הגן כאמור היה פתוח לחלוטין וללא תשלום. סביב המבצר עצמו הייתה גדר קרועה ומוזנחת. במקום לא היתה תאורה כלשהיא או שמירה.
דוגמת גנים פתוחים כאלה הנמצאים במקומות רבים בארץ למשל: חורבת הגעתון, בית עיתאב, המבצר ליד אשדוד, אמת המים ליד עכו ומקומות נוספים. במבצרים הללו מטיילים מאות אלפי ישראלים בכל שנה שמגיעים עם המשפחות שלהם בכל שעות היום והלילה וגם עורכים קומזיצים או לנים בלילה.
המטיילת הובהלה באמבולנס לבית החולים "הילל יפה" שבחדרה, לאחר אובדן הכרה, שם התברר כי היא סובלת משברים מרובים בעיקר באיזור הפנים, מקרע בכבד, פגיעות מרובות בחלקים אחרים של גופה, קרע ברצועת כף היד ונזקים אחרים נוספים ואף הוכנס לגופה נקז חזה.

"למרבה הצער, הערב הזה שינה את כל חייה" אומרת עו"ד ענת קאופמן "היא נאלצה לעבור ניתוח בהרדמה כללית ולפתוח בהליך שיקום והחלמה ארוך. מומחים קבעו לה אחוזי נכות בשל פגיעות לכל חייה בשיניים, נזק לעצב המוח ופגיעות אחרות אשר מקשה על חייה היומיומיים".
התובעת עצמה, סובלת גם כיום, מעבר למגבלות הפיזיות מתופעות שונות של סחרחורות וכאבים ומסתייעת בעזרה על בסיס קבוע.

התביעה על תאונה בטיול היא כאמור בשיעור של מליוני שקלים וכנגד רשות הטבע והגנים וכן נגד החברה הכלכלית חפר שאחראית לתחזוקת המקום.

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה, ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול חברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוק לעורך דין לתביעת ביטוח רפואי? – תן לנו להילחם למענך!
 
 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי