ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

תאונות דרכים אצל נהגים צעירים


תופעות נפוצות אצל נהגים צעירים שמהווים מרכיב משמעותי לצערנו במעורבות בתאונות דרכים אצל נהגים צעירים ובגרימתם.

נוסע נהג או הולך רגל שנפגע בתאונות דרכים זכאי לפיצויים עבור נזקי גופו ונפשו וזאת על פי חוק מיוחד- חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים שנחקק בשנת 1975 במטרה להסדיר את פגיעות הגוף בתאונות דרכים. לפי חוק זה, הקובע אחריות מוחלטת- כל אדם שנפגע בתאונת שהנחשבת לתאונת דרכים יהיה זכאי לפיצוי . חוק זה מטיל אחריות מוחלטת לפיצוי כל נזק וללא הזקקות לשאלת האשם כלומר אין עניין בשאלה מי אשם בתאונה. נפגעת? תקבל פיצוי גם אם אתה אשם בתאונה.
 

מאמרים נוספים:

ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון


תאונות דרכים אצל נהגים צעירים: החריגים לכללים
אבל יש לשים לב כי על פי החוק והפסיקה גם לכלל זה יש חריגים. החריגים בעקר מתיחסים לנהג של הרכב אשר לעיתים ימצא עצמו כלא זכאי לקבל פיצוי גם אם נפגע קשה ביותר. ויתר מזו מצא את עצמו חשוף לתביעות – לעיתים תביעות ענק – של נפגעים אחרים בתאונה.

אחד החריגים הוא לגבי נהג שנהג ללא ביטוח – תופעה זו של נהיגה ללא ביטוח נפוצה מאוד בטרקטורונים. טרקטורון הינו כלי רכב לכל דבר ועניין יתרונו הוא ביכולת העבירות שלו והיותו קטן ומקובל מאוד בנסיעת שטח אתגרית.

על מנת לנהוג בטרקטורון די ברשיון לנהיגה בטרקטור (אשר הינו נמוך יותר מרשיון רכב) כאשר כיום גיל המינימום הנדרש הינו 17 בלבד וזה הופך את הטרקטורון לכלי שלרבים מבני הנוער כלי ראשון עבורם.

השילוב של כלי רכב קטן אך עם יכולת שטח מצויינת הופת אותו לכלי מסוכן מאוד .
רבים מבני הנוער נוסעים עליו ללא ניסיון קודם וללא מיומנות כך אנו ערים לתאונות רבות וקשות. היותו של הרוב (נהג או נוסע) חשוף, הופך את הפגיעות לקשות ביותר.

לצערנו אנחנו עדים לתופעה נפוצה לפיה רבים מהטרקטרונים (הפרטיים) אינם מבוטחים עלויות הביטוח גבוהות ובעלי הטרקטורון נמנעים מלבטח וזו תופעה מסוכנת מאוד. במקרה של פגיעת גוף של נהג הטרקטורון לא יהיה זכאי לפיצוי.

קורס רענון נהיגה הינו כלי נוסף במלחמה בתאונות הדרכים הרבות בהם מעורבים נהגים צעירים . קורס זה נועד לנהגים בעלי רשיון נהיגה של עד 3 שנים ואשר קבלו זימון ממשרד התחבורה לעבור קורס כזה.

לא עברת קורס רענון נהיגה? יתכן שישלל פיצוי
בימים אלה פורסם פסק דין לפיו נהגת שנהגה ברכב מבלי שעברה קורס ריענון נהיגה ונפגעה בתאונת דרכים לא תהיה זכאית לפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לה. רבים מהצעירים נוטים לזלזל בקורס זה ולדחותו ועליהם לדעת כי הם עלולים להמצא במצב בו יופקע רשיון הנהיגה שלהם ולא יהיו מכוסים במקרה של פגיעת גוף בתאונה.

עוד יש לדעת כי מי שנהג ללא ביטוח או רשיון עלול גם להיות חשוף לתביעות עקיפות , בסכומים גבוהים ביותר על נזקי גוף שגרם בתאונה לנוסעים שישבו אצלם ברכב או להולך רגל שנפגע על ידם מדובר בסכומים שיכולים להיות גבוהים ביותר ולכן חשובה המודעות.

נושא נוסף שעולה מידי פעם הוא עניין נהיגה תחת השפעת סמים או השפעת אלכוהול.
סקר אור ירוק שהתפרסם בנובמבר השנה מלמד כי 18% מהנהגים הודו כי נסעו תחת השפעת אלכוהול. על פי החוק הקיים כיום נהג שנפצע עת נהג תחת השפעת אלכולוהול יהיה זכאי לאותו פיצוי כמו נפגע אחר.

תאונות דרכים אצל נהגים צעירים: שכרות
מידי פעם עולה הקריאה לבטל את הכיסוי הביטוחי לנהגים שיכורים שהיו מעורבים בתאונות דרכים. כאשר הקטל בדרכים הפך למכת מדינה (30,000 הרוגים מאז קום המדינה) וברבות מהתאונות מעורבים תיחת נהגים תחת השפעת אלכוהול עולה השאלה האם יש מקום להעניש נהגים שנסעו תחת השפעת אלכוהול בכיסם כך שלא יופעל הביטוח לנזקי רכוש (ואולי אף לנזקי גוף).
 
 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי