ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

פיצוי על נזקים בטיולים


מי אחראי על פיצוי בעקבות נזקים שנגרמו לנו כאשר בטיולים?
מי אחראי על פיצוי בעקבות שטפונות ונזקים אחרים שנגרמו לנו כאשר טיילנו? האם יש כזה בכלל? ובכלל, כאשר טיילנו וקרה לנו משהו – האם יש מי שיפצה אותנו? על תביעה, פיצוי על נזקים בטיולים ותאונות בטיולים או בנופש

השיטפונות שפקדו אותנו לאחרונה חידשו את זרימת הנחלים והביאו מטיילים רבים לטייל בצפון הארץ וליהנות מנופיה היפים של מדינתנו גם בתקופת החורף. הטיולים בטבע חושפים את המטיילים לסכנות ופגיעות שונות במיוחד בחודשי החורף בהם שבילי הטיולים חלקים בשל הגשמים שירדו. כאשר מטייל נפצע במהלך טיול, בעקבות נפילה או מסיבה אחרת, מתעוררת השאלה האם ניתן לתבוע פיצויים בגין הנזק שנגרם לו ואם כן ממי.
 

מאמרים נוספים:

ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון


במקרה הקלאסי אנו יוצאים לטייל כחלק מקבוצה במסגרת טיול המאורגן על ידי החברה להגנת הטבע או גוף דומה אחר. במהלך הטיול אנו מצויים באחריותו של הגוף שארגן את הטיול עליו מוטלת האחריות לבדוק את תוואי השטח ולנקוט בכל אמצעי הבטיחות על מנת להכין את המסלול והמטיילים. בנוסף, על החברה המארגנת לדאוג שהמדריך בטיול יהיה מנוסה ובעל הכישורים הנדרשים על מנת לשמור על בטיחות המטיילים. כאשר מטייל נופל ונפצע כתוצאה מהכנה לקויה של הטיול והתרשלות בשמירה על אמצעי הזהירות בארגון הטיול, או כתוצאה מפעולות לא זהירות של המדריך, יש באפשרותו לתבוע פיצויים מהחברה שארגנה את הטיול בגין הנזק שנגרם לו כתוצאה מהרשלנות.

אי אפשר לנקוט באמצעי זהירות
יש לשים לב שאין באפשרות זו כדי לבטל את אמצעי הזהירות שכל אחד מאיתנו צריך לנקוט כאשר הוא מטייל. הטיול בטבע טומן בחובו סכנות רבות גם ללא קשר להתנהלות החברה המארגנת אותו, במיוחד כאשר אנו בוחרים לטייל בחורף. בית המשפט קבע מספר פעמים כי אדם המבקש לצאת לטבע צריך לקחת בחשבון את הסיכונים הגלומים ביציאה לטיול ולבחון האם יש בכוחו וביכולתו הפיסית לעמוד בטיול כזה. לכן חשוב להדגיש שלא כל נפילה ופציעה של המטייל תאפשר לו לתבוע פיצויים מהגורמים המארגנים, אלא רק כאשר הסיבה לפציעה טמונה בהתרשלות מצד גורמים אלו.

במקרים רבים אנו יוצאים לטיול בטבע באופן עצמאי ולא מאורגן, וחשוב לדעת שבטיולים אלו האחריות לנזקים שייגרמו לנו בדרך כלל תוטל עלינו כמטיילים ולא ניתן יהיה לתבוע פיצוי על נזקים בטיולים מגורמים אחרים. לעיתים נוכל לתבוע פיצויים מהרשויות שמחזיקות את המקרקעין באזור בו טיילנו או שאחראיות על ניהולו, כגון קק"ל או החברה להגנת הטבע, בטענה כי בהיות אותו אזור שטח אשר ידוע כי נהוג לטייל בו היה על המחזיקה או האחראית לדאוג להסדרת השבילים והסרת הסיכונים הטמונים בו והצבת שלטי אזהרה ככל שאלו נדרשו.

ברור לכל שהסיכונים הטמונים בטיולים ניתנים לבקרה ולשליטה, ואל לנו להירתע מההנאות שבטיול בשל החששות מהם. להיפך, יש לנו ארץ יפה והטיולים בה מבורכים ומומלצים. יחד עם זאת, כדאי להיות מודעים לסכנות ולדרכי ההתמודדות עמן ולנקוט בכל אמצעי הזהירות הנדרשים לפני היציאה לטיול ובמהלכו.

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול חברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוקים לעורך דין נזיקין וביטוח? – תן לנו להילחם למענך !
 
 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי