ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

מיילדות וגניקולוגיה

מאמרים נוספים:


העולם המודרני בו אנו חיים מספק לנו מכשור וטכנולוגיות רפואיות מתקדמות, בין היתר גם בתחומים של הריון ולידה, ואחת החשובות שבהן הינה טכנולוגיית האולטראסאונד. טכנולוגיה זו מאפשרת לבחון את מצב העובר במהלך ההיריון, לעקוב אחר התפתחותו ולאבחן מומים, מחלות או סיבוכים אחרים מבעוד מועד. אולם, לאחר לידת התינוק מתגלים לצערנו לא אחת מומים או מחלות חמורות אשר יביאו את הרך הנולד לחיות חיים קשים המלווים בכאב ועוגמת נפש רבה, וכן יטילו נטל כלכלי כבד והוצאות מרובות לטובת גידולו וסיעודו.
 

האשה ההריונית תעבור סדרת בדיקות במהלך ההריון, וביניהן:"סקירת מערכות מוקדמת" – בדיקה אשר נערכת בין השבועות 14-16 ובה נבחנים אבריו של העובר במטרה לאבחן מומים וממצאים חריגים."סקירת מערכות מאוחרת" – מתבצעת בין השבועות 18-22 ובה נמדד גודל העובר ומשקלו וכן נסרקים פיו, עמוד השדרה ופעילות הלב שלו.בדיקת "שקיפות עורפית" – מתבצעת בין השבועות 11-13 ומטרתה להעריך את הסיכון שהעובר ילקה בתסמונת דאון. בנוסף, במקרים מסוימים תעבור האישה בדיקות מכוונות לבחינת מערכות ספציפיות ובדיקות ממוקדות למצב קליני מוגדר.

למרות כל זאת, חשוב להבין כי ישנם פגמים שלא ניתן לגלותם בבדיקות הללו, לעיתים היכולת לאבחן מושפעת מגודל העובר, שלב ההריון, התנוחה בה מצוי העובר בזמן הבדיקה, קושי בפענוח ועוד. מאידך, על הבודק או הגורם המטפל מוטלת החובה ליידע את האישה על מגבלות הבדיקה וכן על האפשרויות הקיימות בפניה לבצע בדיקות נוספות. חשוב לשים לב שגם אם מדובר בבדיקות שאינן כלולות בסל הבריאות וכרוכות בעלות כספית נוספת, ואף אם בדיקות אלו מבוצעות רק בחו"ל על הגורם המטפל מוטלת החובה ליידע את המטופלת לגביהם.

רשלנות רפואית בבדיקות מעקב אישה בהריון
במקרה של אשה שהריונה הוגדר כהריון בסיכון נמוך וכל בדיקותיה נמצאו תקינות אך בסופו של דבר נמצא מום בעצמות הידיים של התינוק, קבע בית המשפט כי הרופא המטפל התרשל בכך שלא יידע את האישה כי הבדיקות שערכה אינן מקיפות ויש באפשרותה לבצע בדיקות נוספות שאינן בסל בריאות ושבמסגרתן ניתן לאתר מומים שלא מתגלים בסקירה רגילה.

חשוב לציין כי לא כל טעות באבחון הרפואי מהווה רשלנות רפואית. בתי המשפט בוחנים קיומה של רשלנות לפי מבחן הרופא הסביר, כלומר, כיצד רופא סביר בנסיבות העניין הנ"ל היה נוהג. האם הרופא המטפל נהג בהתאם לסטנדרטים רפואיים מקובלים באותה עת ובהתאם לידע הרפואי שעמד באותו מועד. אולם, כאשר הסקירה לא מבוצעת כראוי או כאשר היא בוצעה בידי גורם שאינו כשיר לבצעה ועל פי הדרישה, ונולד תינוק בעל פגם שהיה ניתן לאבחן ולאתר אלמלא התרשלותו של המטפל, ניתן להגיש תביעה ברשלנות רפואית או בגין הולדה בעוולה.

בנוסף, תתכן גם רשלנות רפואית של רופא גניקולוג שאינה בגדר הריון ולידה, למשל, באבחון וטיפול שגוי בסרטן צוואר הרחם, בביצוע הפלה, בהחדרת התקן תוך רחמי, פענוח שגוי של ממצאי בדיקות ועוד.

בהגשת תביעה בגין רשלנות רפואית נאלץ הנפגע לעמוד בפני הליכים ארוכים ומורכבים ולכן מומלץ כבר בתחילת ההליך להיוועץ בעורך דין הבקיא בתחום והינו בעל נסיון. משרדנו מטפל בתביעות רשלנות רפואית מזה שנים רבות ומלווה את לקוחותיו ליווי צמוד לאורך כל הדרך, כולל ייצוג בועדות הרפואיות, עד למימוש מלא זכויותיהם בגין פגיעתם. בנוסף, לצורך הוכחת רשלנות נדרש לרוב להיעזר בחוות דעת רפואית. משרדנו נעזר במומחים מהשורה הראשונה בכלל התחומים ואנו יכולים לעזור לך לפנות אל המומחה המתאים ביותר למקרה לצורך קבלת חוות דעת.

צרו קשר עוד היום עם משרדנו, קבעו פגישת ייעוץ ראשוני חינם ובררו את זכויותיכם והאלטרנטיבות העומדות לרשותכם.

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה, ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול ועדות רפואיות, חברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוקים לעורך דין לתביעת רשלנות רפואית? – תן לנו להילחם למענך!
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי