ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

טיפולי שיניים, פה ולסת

מאמרים נוספים:


רשלנות רפואית דנטלית מתייחסת לטיפול רשלני שהוביל לפגיעה בשיניים, בפה ובלסת. תביעות משפטיות בתחום זה מתייחסות בעיקר למקרים של אי ביצוע בדיקה קלינית וצילומי רנטגן, העדר תכנית טיפול מוסדרת, ביצוע של טיפולים מיותרים ואי קבלת הסכמה מדעת מאת המטופל, כלומר הסיכויים והסיכונים שעשויים להיגרם כתוצאה מהטיפול לא הוסברו למטופל כנדרש.

פגיעות כתוצאה מטיפולי שיניים יכולות להיגרם מביצוע לקוי של סתימות, טיפולי שורש, עקירות, כתרים, תותבות, שתלים ועוד. פגיעות אלו עשויות לגרום לנזקים רבים, בהם פגיעות נוירולוגיות, פגיעה בסינוסים ובמפרק הלסת, זיהומים ועוד.
 

רופא השיניים מחויב להסביר למטופל את מהות הטיפול, הסיכונים והסיכויים הכרוכים בו. בנוסף, עליו ליידע אותו לגבי אלטרנטיבות שונות לטיפול במצבו כולל היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן בכדי שהמטופל יוכל לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורו.

רשלנות רפואית בטיפולי שיניים
רשלנות בטיפול שיניים יכולה להתרחש לאורך כל שלבי הטיפול, הן בשלב המקדים בעת בחירת תכנית טיפולים לא מתאימה, אי ביצוע של כל הבדיקות הנדרשות לאבחון, וכדומה, והן בביצוע טיפולים מיותרים וביצוע לקוי של הטיפולים עצמם המובילים לנזק שנגרם.

הטיפול הרשלני עלול לגרום להחמרה במצב בו היה המטופל בטרם הטיפול או ליצור נזקים שלא היו קיימים קודם. ישנם מצבים בהם הטיפול הרשלני ניתן לתיקון, אולם טיפול שכזה עלול להביא לנזקים בלתי הפיכים ואף לנכות.

בתביעות רשלנות רפואית בטיפולי שיניים נדרש להוכיח שהמטפל התרשל וכן כי הנזקים הרפואיים שנגרמו לנפגע נובעים מהטיפול הרשלני שביצע המטפל. לשם כך נדרש לצרף גם חוות דעת שתתמוך בטענה זו. בהגשת תביעה בגין רשלנות רפואית נאלץ הנפגע לעמוד בפני הליכים ארוכים ומורכבים ולכן מומלץ כבר בתחילת ההליך להיוועץ בעורך דין הבקיא בתחום והינו בעל נסיון. משרדנו מטפל בתביעות רשלנות רפואית מזה שנים רבות ומלווה את לקוחותיו ליווי צמוד לאורך כל הדרך, כולל ייצוג בועדות הרפואיות, עד למימוש מלא זכויותיהם בגין פגיעתם. בנוסף, לצורך הוכחת רשלנות נדרש לרוב להיעזר בחוות דעת רפואית. משרדנו נעזר במומחים מהשורה הראשונה בכלל התחומים ואנו יכולים לעזור לך לפנות אל המומחה המתאים ביותר למקרה לצורך קבלת חוות דעת.

צרו קשר עוד היום עם משרדנו, קבעו פגישת ייעוץ ראשוני חינם ובררו את זכויותיכם והאלטרנטיבות העומדות לרשותכם.
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי