ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

ברית מילה

מאמרים נוספים:


טקס ברית מילה נערך כמעט לכל תינוק היוצא לאוויר העולם במשפחה יהודית. הטקס מהווה מצווה דתית בעיקרה, אך במרוצת השנים הפך לאקט תרבותי לאומי של המאחד את העם היהודי. לצד זאת הטקס מהווה פרוצדורה רפואית לכל דבר, והבעיה מתעוררת כאשר פרוצדורה זו אינה מתבצע כנדרש. במקרים אלו התינוק עלול להישאר עם נזקים שילוו אותו כל חייו.
 

פיקוח והסדר לבריתות מילה
בריתות רבות בישראל נערכות על ידי מוהלים הפועלים ללא הכשרה רפואית נאותה, וללא כל פיקוח והסדרה. כאשר המוהל הוא גם רופא, לכאורה ניתן להתנחם בכך שעבר הכשרה רפואית אלא שדינים אלו אינם מתאימים לייחודיות של אקט המילה, ולא מבטיחים שהוא מוכשר לכך.

מוהל שלא עמד בסטנדרט ההתנהגות הסביר במקצוע המילה צפוי לשאת באחריות לנזק שנגרם לנמהל. לצערנו לעניין נושא המוהלים לא נקבעה הסדרה נאותה ולכן, כאמור, מוהלים רבים פועלים ללא כל פיקוח והסדרה. במציאות זו, אין שום הסדרה חוקית לטיפול בתלונות רשלנות רפואית כנגד מוהלים, לחקירת מקרים שבהם אירעו סיבוכים רפואיים בעקבות ברית מילה, לקביעת תנאי סף לפעולתם של מוהלים ולהטלת סנקציות על מוהלים שנמצא שהתרשלו בפעולתם.

פעמים רבות מגיעים אליי לקוחות שנפגעו בברית המילה וכעת סובלים לאורך כל חייהם. תחום זה אינו מוסדר כנדרש בחוק ובתקנות, למרות שהוא טומן בחובו סיכונים רבים ולמרות שהנזקים מתרחשים בכל עת.
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי