ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

תקיפת כלבים: פיצוי למי שנפגע


כאשר עובר לידנו כלב ברחוב רבים מאיתנו נדרכים קמעא מהחשש שמא הוא יתקוף אותנו. תופעה של תקיפת כלבים התגברה בשנים האחרונות וכתוצאה מכך קבע המחוקק סעיף בפקודת הנזיקין שמתייחס במיוחד לנזק שנגרם לאדם כתוצאה מתקיפה או נשיכה של כלב.

הסעיף מטיל על הבעלים של הכלב אחריות לנזק שנגרם לעובר אורח אשר ננשך על ידי הכלב . אולם, רבים לא יודעים שגם אם הכלב לא נשך את עובר האורח, אלא תקף או קפץ על עובר האורח ללא נשיכה, באופן שגרם לבהלה ולנפילה זכאי הנפגע לפיצוי בגין הנזק שנגרם לו.
 

מאמרים נוספים:

ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון


כך הושגו 300 אלף שקלים למי שנפגעה מתקיפת כלבים

פקודת הנזיקין מטילה אחריות מוגברת על בעלי הכלבים, כך שהנפגע כתוצאה מתקיפת כלב לא נדרש להוכיח התרשלות של הבעלים כדי לזכות בפיצוי. למעשה בעליו של הכלב אחראים כמעט באופן מוחלט למעשיו. המשמעות היא שבעלי כלבים צריכים להבין שחלה עליהם החובה לעשות כל שביכולתם על מנת למנוע את האפשרות שכלבם יתקוף ויבהיל עובר אורח, בכלל האמצעים העומדים לרשותם, כגון קשירת הכלב ברצועה הולמת, הנחת מחסום על פיו של הכלב וכיו"ב.

הנפגע מתקיפת כלב יצטרך להוכיח שהנזק נגרם לו כתוצאה מהתקיפה באמצעות חוות דעת רפואית בה יפורטו נזקיו ושיעור הנכות שנגרמה לו עקב התקיפה. חשוב להבין שניתן לתבוע פיצוי גם בגין נזק נפשי שנגרם כתוצאה מבהלה של הנתקף, וגם במקרה זה יידרש התובע לגבות את טענותיו באמצעות חוות דעת רפואית.

במקרה שטיפלתי בו, ייצגתי אישה אשר צעדה לתומה ברחוב, כאשר לפתע התנפל עליה כלב שהיה קשור ברצועה ארוכה מידי ללא מחסום על פיו. עקב הבהלה מהכלב נפלה האישה לאחור וניסתם לבלום את נפילתה עם ידיה כך שגרמו לה שברים מרוסקים בשתי הידיים. ביהמ"ש השלום פסק שעל בעלי הכלב לשלם פיצויים לנפגעת בסכום קרוב ל-50,000 ₪.

החוק לא נועד לפגוע בבעלי הכלבים כי אם למנוע את תופעת תקיפות הכלבים ואת אדישות בעלי הכלבים בעניין זה. יחד עם זאת, כאשר בעל הכלב עושה כל שביכולתו על מנת למנוע אפשרות של תקיפה מצג כלבו קיימות לו לפי החוק הגנות שונות. בעליו של הכלב לא יישאו באחריות לנזק שנגרם לנפגע אם יצליחו להוכיח שהכלב תקף את הנפגע כתוצאה מכך שהנפגע התגרה בו, או שהנפגע תקף את בעליו של הכלב, את בן זוגו, הורו או ילדיו, או שהנפגע היה מסיג גבול במקרקעין של הבעלים.
 
 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי