ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

תביעות של נשים מוכות כנגד הבעל

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:


לצערנו הנתונים אודות נשים מוכות הולכים וגדלים. כאשר האישה מחליטה לעזוב את הבעל האלים, אחד הקשיים הגדולים הוא להתמודד עם הנטל הכלכלי בבריחה מהתא האלים ובבניית תא משפחתי חדש. נשים רבות נאלצות לשהות תקופות ארוכות במקלטים, ולכלכל את עצמן ואת ילדיהן. תביעה נזיקית כנגד הבעל בגין הנזקים שנגרמו כתוצאה מהתנהגותו האלימה עשויה לסייע בידי האישה להתמודד עם הבריחה מהתא המשפחתי האלים ובבניית תא משפחתי בריא.
 

במקביל להליך הפלילי המתנהל על ידי המדינה, נשים מוכות שחוו מסכת התעללות יכולות להגיש תביעה אזרחית לקבלת פיצויים על הנזק שהבעל גרם להן. התביעה האזרחית עשויה להוות כלי להתמודדות עם התנהגות הבעל. החשיבות בהגשת תביעה נזיקית היא לא רק הרתעתית אלא בעיקר טיפולית. הפיצויים שיושגו בתביעה האזרחית עשויים לסייע בידי האישה במימון טיפול נפשי, פיזי ובהתמודדות עם הבריחה מהתא המשפחתי האלים. טיפולים נפשיים אפקטיביים הם לרוב ארוכי טווח ויקרים אך חשיבותם לא תסולא בפז ומומלץ בחום לנשים מוכות לעמוד על זכותן להחלמה מלאה.

פעמים רבות קיימות עדויות רבות לעבר האלים של הבעל, זאת במיוחד אם האישה הגישה כנגדו תלונות במשטרה, או שהתה במקלט לנשים מוכות. הדבר מקל על האישה להוכיח את עילת התביעה וממקד את הדיון בגובה הנזק.

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול חברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוקים לעורך דין נזיקין? – תן לנו להילחם למענך !
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי