ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

תביעה על התחזות: גילתה אחר 3 שנים שהחבר נשוי

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:


"התביעה הזו מבקשת להיות פה ראשון מסוגו. לבטא את כאבן של נשים רבות שנפגעו ונפגעות ממתחזים באתרי הכרויות ומחוץ להם" אמרה עו"ד ענת קאופמן שהגישה את תביעה על התחזות לצרכי פיצויים כספיים בבימ"ש השלום בתל אביב. "אנחנו באים במטרה לשים סוף לתופעה מתרחבת והולכת, במיוחד בעידן האינטרנטי של פרסום מצגי שווא וכזבים , תוך ניסיון להונות נשים תמימות המחפשות קשר זוגי וזאת על מנת לקבל הסכמתן לקשר מיני ורומנטי, וזאת מבלי לתת את הדין ולשאת בתוצאות".

על פי התביעה, התובעת מ' בת 28 באותה התקופה, הכירה את בן הזוג במסגרת חיפוש אחר בן זוג חדש, לאחר שנפרדה מבן זוגה הקודם (עימו קיימה זוגיות במשך למעלה משנתיים). בשנת 2008, פנתה לאתר הכרויות, ושם הציג את עצמו ע' כפנוי ורווק. השניים ניהלו מערכת יחסים משותפת במשך כשלוש שנים. בכתב התביעה נכתב כי הם "נהגו להיפגש יחד עם חברים משותפים; בילו יחד בארוחות ערב משותפות עם מכרים ובני משפחה לינות משותפות בדירה אחד של השנייה; נפגשו עם ההורים אחד של השנייה; נסעו יחד לחופשות; בילו יחד בהרצאות יהדות; קיימו יחסים אינטימיים".

במסגרת התביעה על התחזות, נאמר כי הציג את עצמו בכל ההזדמנויות הללו כפנוי והצהיר לא אחת כי מ' היא "היחידה בליבו". בזמן מערכת היחסים, אמר ק' כי הוא משמש כמנהל חקירות פרטיות ולכן טען מדי פעם כי עליו לצאת בשעות לא שגרתיות, לעתים גם בלילה. בשנת 2011, גילתה מ' באופן מקרי לחלוטין, כי ק' נמצא בזוגיות מקבילה כאשר הופיעה בטעות על מסך המחשב שלו ההזמנה לחתונה שבה מופיע הוא, יחד עם בת זוג אחרת.  בהמשך גילתה עדויות על נשים נוספות שניהלו עימו קשרים מקבילים ללא ידיעה כי לא מדובר ב"פנוי" או "רווק".

"בתביעה אנו מסמכים על שורה של חוקים שק' הפר אותם" מסבירה עו"ד קאופמן "יש כאן עברה ברורה על חוק הטרדה מינית, יש כאן מעשה מגונה, יש כאן רמיה, תקיפה, פגיעה באוטונומיה. מ' הוטעתה לחשוב שק' הוא רווק, ולכן קיימה אתו יחסים ובכלל זה גם יחסים אינטימיים. הדברים הושגו במרמה. על פי החוק השגת יחסים אינטימיים במרמה עונה על כל הקריטריונים שמתאימים לחוק למניעת הטרדה מינית, לחוק העונשין ואפילו לפגיעה כבוד האדם וחרותו מפני שמ' לא באמת היתה יכולה להחליט האם היא רוצה לקיים עימו זוגיות או לא".

בתביעה נאמר כי "עולה זעקתה של התובעת המבקשת מבית המשפט הנכבד להוקיע את התנהגותו והתנהלותו של הנתבע ולהביא להפסקתה, שכן גם כיום עודנו ממשיך, פוגע בנשים ומנצלן מינית תוך הטעייתן לחשוב כי הינו רווק ופנוי"

עו"ד קאופמן אמרה כי על מי מידע שיש בידי התביעה, מ' אינה הקורבן היחידי של קראוס ויש נשים רבות נוספות ולכן יש חשיבות גדולה בקידום ההליך המשפטי. "אנחנו מעריכים ומקווים שבעקבות ההגשה והידיעה שמ' צעדה צעד קדימה והחליטה לעשות מעשה—יבואו נשים אחרות שרומו על ידי קראוס, ויצטרפו גם הן. בכך אנו יכולים לשנות מין היסוד תופעה פסולה שתכאב לרמאים גם בחשיפתם לאור השמש וגם בפיצוי הכספי שיפצו את התובעות – כלומר גם בכיסם".

עוד על התביעה:
כתבה בוואלה
כתבה בגלובס

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול חברות הביטוח ועורכי דינם

זקוקים לעורך דין לפגיעה מינית? – תן לנו להילחם למענך !
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון


תביעת פיצויים ראשונה מסוגה בישראל הוגשה כנגד ע', אשר הציג את עצמו כאדם פנוי לזוגיות בפני התובעת בזמן שהיה בזוגיות ואף התחתן במקביל ליחסיו עמה.

במסגרת תביעה על התחזות, מתברר כי הפיץ הזמנה לחתונה עם אשה אחרת, הזמנה שהתגלתה במקרה על ידי התובעת.

לראיון בתכנית הבוקר של ערוץ 2 אודות תביעתה של מ' כנגד המתחזה – לחץ כאן
 
 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי