ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

תביעה בגין תקיפת בעל חיים

מאמרים נוספים:


בתקיפה של בעלי חיים ניתן לתבוע את בעליהם על התרשלות בשמירה עליהם באופן שגרם לנזק. בפקודת הנזיקין נקבע סעיף ייחודי שמתייחס במיוחד לנזק שנגרם לאדם כתוצאה מתקיפה או נשיכה של כלב. הסעיף מטיל על הבעלים של הכלב אחריות לנזק שנגרם לעובר אורח אשר ננשך על ידי הכלב . אולם, רבים לא יודעים שגם אם הכלב לא נשך את עובר האורח, אלא תקף או קפץ על עובר האורח ללא נשיכה, באופן שגרם לבהלה ולנפילה זכאי הנפגע לפיצוי בגין הנזק שנגרם לו.
 

פקודת הנזיקין מטילה אחריות מוגברת על בעלי הכלבים, כך שהנפגע מתקיפת כלב לא נדרש להוכיח התרשלות של הבעלים כדי לזכות בפיצוי. למעשה בעליו של הכלב אחראים כמעט באופן מוחלט למעשיו. המשמעות היא שבעלי כלבים צריכים להבין שחלה עליהם החובה לעשות כל שביכולתם על מנת למנוע את האפשרות שכלבם יתקוף ויבהיל עובר אורח, בכלל האמצעים העומדים לרשותם, כגון קשירת הכלב ברצועה הולמת, הנחת מחסום על פיו של הכלב וכיו"ב.

הנפגע מתקיפת כלב יצטרך להוכיח שהנזק נגרם לו כתוצאה מהתקיפה באמצעות חוות דעת רפואית בה יפורטו נזקיו ושיעור הנכות שנגרמה לו עקב התקיפה. חשוב להבין שניתן לתבוע פיצוי גם בגין נזק נפשי שנגרם כתוצאה מבהלה של הנתקף, וגם במקרה זה יידרש התובע לגבות את טענותיו באמצעות חוות דעת רפואית.

במקרה שטופל על ידי המשרד היה מדובר באישה אשר צעדה לתומה ברחוב, כאשר לפתע התנפל עליה כלב שהיה קשור ברצועה ארוכה מידי ללא מחסום על פיו. עקב הבהלה מהכלב נפלה האישה לאחור וניסתה לבלום את נפילתה עם ידיה כך שגרמו לה שברים מרוסקים בשתי הידיים. ביהמ"ש השלום פסק שעל בעלי הכלב לשלם פיצויים לנפגעת בסכום קרוב ל-50,000 ₪.

קראו גם על:

פיצוי על פגיעה מתקיפת כלב
תקיפת כלבים: פיצוי למי שנפגע

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה, ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול מוסדות שונים, חברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוקים לעורך דין נזיקין? – תן לנו להילחם למענך!
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי