ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

תאונת אוטובוס הולך רגל: תובעת פיצוי מנהג שפגע בה בתחנה מרכזית

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:


תאונת אוטובוס הולך רגל: נהג אוטובוס פגע בפ' בתחנה המרכזית של נתניה. על פי עדויות הנהג דווקא צעק עליה בשעה שעוברים ושבים סייעו לה.

פ', אשה בגיל פנסיה, נפגעה מאוטובוס בתחנה המרכזית של נתניה ותובעת כעת עד 2.5 מליון בגין נזקי גוף שנגמרו לה. וזאת במסגרת תביעה על תאונת אוטובוס הולך רגל , שהגישה עו"ד ענת קאופמן בבית משפט השלום בכפר סבא. מדובר באירוע שהתרחש בקיץ 2016 כאשר אוטובוס של אגד הוריד נוסעים באמצע הכביש, לאחר מכן פנה שמאלה לכיוון הכניסה של תחנה מרכזית , פגע בפ' והפיל אותה לקרקע.
 

בשעה שפ' זעקה לעזרה, צעק עליה הנהג שתקום וכי היא מפריעה לתנועה, ואילו עוברים ושבים, ובכללם בעל חנות בסביבה הושיטו לה עזרה והזמינו אמבולנס שיפנה אותה לבית החולים.

תביעת הפיצויים
פ' הובהלה לבית החולים לניאדו שם הובחן כי היא סובלת בין היתר משבר פתוח במרפק שמאל והיא אושפזה לצורך טיפול ניתוחי. לאחר השחרור עברה בדיקות תקופתיות ופיזיותרפיה והתברר כי קיימים גם נזקים לטווח ארוך בצד השמאלי של גופה באזור הכתפיים והיד. כיום, היא נאלצת לעבור טיפולים תומכים רבים ומגבלות אלה יצרו קושי אפילו בפעולות יומיומיות פשוטות כגון: גריבת גרביים, שריכת שרוכים, נעילת נעליים ואף איסוף השיער כך שפ' נעזרת בסיוע להתנהלותה האישית ולתחזוקת ביתה. פ' גם סובלת מטראומה בעקבות התאונה, אשר משבשת את חייה מעבר למגבלות הפיזיות.

"בתאונות בין כלי רכב, יש מפגש בין שני כלים ממתכת שאנו נמצאים בתוכם. בתאונות, במיוחד של כלי רכב גדולים כמו אוטובוסים, משאיות, טרקטורים אל מול הולכי רגל מלוות בקושי גדול במיוחד" אומרת עו"ד ענת קאופמן "לכן תאונת אוטובוס הולך רגל מורכבת מפני שאין להולך הרגל למעשה שום הגנה פיזית מפני הרכב הפוגע. כך שכל תאונה , אפילו קטנה, יכולה לגרום נזק מאוד גדול. חשוב להבין שקיימים נזקים רבים שאנו לא ערים להם ברגע הפגיעה ולכן גם מיצוי כל הבדיקות והבנת הנזקים על ידי רופאים ואמצעי בדיקה רפואיים – גם הוא חשוב מאוד. במישור הזכויות והפיצוי, חשוב להדגיש שאין קשר בין האשמה בתאונה – שזה כמובן עניין למשטרת ישראל, לבין העובדה שאדם שנפגע בתאונה כהולך רגל למשל במעבר חציה, ברחוב, או כמו במקרה שלנו בתחנת האוטובוסים, זכאי בפיצוי מלא על כל נזקיו מחברת הביטוח של הרכב הפוגע וכמובן ללא קשר צריך לבדוק ולמצות את הזכויות בביטוח לאומי במידה והוא הופך למוגבל בצורה כלשהיא, וגם בביטוחים פרטיים כמו למשל, אובדן כושר העבודה, נכות מתאונה וכו'.

לכתבה שפורסמה בנושא ב"מיי נט" :   http://mynetnetanya.co.il/article/267294/5?OriginalPostId=168529

 

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה, ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול חברות הביטוח, ביטוח לאומי ועורכי דינם.

זקוק לעורך דין נזיקין ותאונות דרכים? – תן לנו להילחם למענך!
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי