ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

תאונות תלמידים

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:


מידי שנה נפגעים עשרות רבות של תלמידים. מהן זכויותיו של תלמיד הנפגע בתאונה בבית הספר או מחוצה לו, במסגרת פעילות בית ספרית או במסגרת פרטית, בתנועת הנוער, ברחוב בבית או במסגרת בילוי, בטיול בארץ או בעולם?

חוק חינוך חובה מטיל על משרד החינוך ועל הרשויות המקומיות לערוך ביטוח "תאונות אישיות" לכל התלמידים הלומדים במוסדות חינוך שבתחום שיפוטם. מדובר בפוליסת ביטוח קולקטיבית הכוללת כיסויים שונים ועיקרםלמקרה מוות ונכות עקב תאונה. בהתאם לחוק כל תלמיד הלומד במוסד חינוכי הנתון לפיקוח המדינה בכל בעלותשהיא זכאי לביטוח תאונות אישיות. לרבות בגני ילדים, לרבות תלמידי ישיבה עד גיל 45 ותלמידי סמינר למורים.
 

ביטוח תאונות תלמידים
במסגרת פוליסת הביטוח "תאונות אישיות" יפוצו התלמידים הנפגעים בתאונה שבגינה נגרמה הנכות גם אם אף אחד לא אשם בתאונה, וגם אם הבית ספר/ משרד החינוך או כל גוף אחר לא התרשל.

כל הורה מחויב לרכוש באמצעות תשלומי החובה לבית הספר גם ביטוח תאונות אישיות. רבים אינם יודעים וחברות הביטוח אינן ממהרות לחשוף כי תשלומים אלו מקנים לתלמידים זכויות רבות ומגוונות.

הפוליסה מכסה את התלמידים בכל שעות היממה ובכל מקום. הפוליסה מכסה נזקי גוף שנגרמו עקב פגיעה בתאונה, כולל פגיעות בשיניים. הכיסוי הינו לתאונות המתרחשות 24שעות ביממה, בכל ימות השנה, בכל מקום בישראל או בכל מקום אחר בעולם, גם מחוץ למסגרת הלימודית, ביןשיש לה קשר לפעילות של הילד כתלמיד ובין אם לא , וכן גם אם התאונה התרחשה בבית הספר או בבית, בקייטנה או בתנועת נוער.

אין כיסוי במסגרת הפוליסה כאשר התאונה היא תאונת דרכים, או עקב פעילות איבה או סיכוני מלחמה ופעולהצבאית סדירה. חשוב לדעת כי תביעות על פי פוליסת ביטוח תאונות אישיות מתיישנות בחלוף תקופה של 3 שנים בלבד מיום קרותהנזק, ולא 7 שנים כפי שרבים טועים לחשוב. בדומה לכל תביעה נזיקית, לגבי קטין המועד מתחיל להיספר מיוםהגיעו לגיל 18 ולמעשה זכאי להגיש התביעה עד גיל 21 בלבד.

בנוסף, חשוב לדעת כי בנוסף לתביעה על פי פוליסת תאונות תלמידים, הרי שבכל הנוגע לתאונות במסגרת פעילות בית הספר, קיימת גם אפשרות להגיש תביעה אזרחית בגין נזקי גוף במקרים בהם קיימת רשלנות של המוסד החינוכיאו של העירייה.

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול חברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוקים לעורך דין נזיקין וביטוח? – תן לנו להילחם למענך !
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי