ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

תאונות דרכים: תביעות ופיצויים

מאמרים נוספים:


החוק מטיל אחריות מוחלטת במקרה של תאונות דרכים והמשמעות היא שאין זה משנה באשמת מי נגרמה תאונת דרכים. כך שגם מי שאשם בתאונות הדרכים זכאי לקבל פיצויים.

הפיצויים על הנזק שנגרם בתאונה מתקבלים לאחר תביעת ביטוח החובה וביטוחים אחרים שקיימים לתובע. בתביעות אלו יש חשיבות לזהות את הביטוח שמולו יש לנהל את התביעה, כאשר לכל תאונה מאפיינים ייחודיים לה, ובמיוחד כאשר הנהג הפוגע לא מבוטח. בנוסף, כאשר התאונה התקיימה במהלך העבודה או בדרך אליה או חזרה ממנה נדרש לנהל הליך לקבלת פיצויים גם מול המוסד לביטוח לאומי.
 

משרדנו יעניק לכם את ההדרכה והייעוץ המתאימים להגשת התביעה, על מנת לממש את מלוא הזכויות המוקנות לכם על פי חוק מכל הגורמים האפשריים. משרדנו בעל מומחיות וניסיון רב ואנו מטפלים במאות תיקי תאונת דרכים.

להלן מספר דוגמאות של תיקי תאונות דרכים שהתנהלו במשרדנו:
מקרה של קטין אשר נפגע במסגרת תאונת דרכים קשה מאוד בה איבד יד ורגל. במקרה זה נפסקו לקטין בפס"ד של ביהמ"ש המחוזי בתל אביב פיצויים בסך של 6,000,000 ₪.

מקרה של אישה בשנות החמישים לחייה, אשר נפגעה כהולכת רגל בעת שחצתה מעבר חציה. לבסוף התביעה הסתיימה בהסכם פשרה והתובעת קיבלה סכום של כ- 2,000,000 ₪ על תאונת דרכים

תביעות נזיקין: תאונות דרכים פגע וברח
מהי תאונת דרכים "פגע וברח"? נהג הרכב המעורב בורח מזירת האירוע מייד לאחר הפגיעה מבלי להגיש עזרה ומבלי למסור פרטים.

בתאונת דרכים  "פגע וברח" קיימות שתי אפשרויות. הראשונה היא שלאחר התאונה הרכב או הנהג הפוגע מאותרים. במקרים תוגש תביעה רגילה כנגד חברת הביטוח של הפוגע.

מורכב יותר המקרה בו במסגרת תאונת דרכים, הרכב או הנהג הפוגע אינם מאותרים. גם במקרה זה מגיע לנפגע פיצוי, אם כי הוא לא יוכל לקבל אותו מחברת הביטוח של הנהג הבורח. לשם כך הקימה המדינה קרן ממשלתית בשם "קרנית" שתפקידה לפצות את הנפגעים בתאונות פגע וברח.

התביעות לקבלת פיצוי על תאונת דרכים מורכבות משום שעל הנפגעים מוטל הנטל להוכיח שהם אכן נפגעו מרכב ומדובר בתאונת דרכים ולא בנסיבות אחרות, קושי שמתגבר מאחר שבמרבית המקרים אין עדי ראיה לתאונה ומכאן שמדובר בעדות יחיד של התובע.

בשל המורכבות בתביעות אלו מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בנושא, על מנת שלא לפגוע בסיכויי הוכחת התביעה. למשרדנו מומחיות וניסיון רב בתביעות נזיקין בתאונות דרכים המתנהלות מול חברות הביטוח ובמיוחד במקרים מורכבים בהם התביעה מתנהלת ומול קרנית.

תאונת דרכים בעבודה
תאונת עבודה הינה תאונה אשר אירעה לאדם תוך כדי עבודתו אצל מעסיק או מטעמו. תחת הגדרה זו נכללת תאונת דרכים שהתקיימה בדרך למקום העבודה או ממנו, או כל תאונת דרכים במהלך העבודה.
כדי להוכיח שתאונת דרכים מהווה תאונת עבודה נדרש להראות שיש לתאונה זיקה לעבודה.

היה ומדובר ב תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה, על הנפגע למצות את זכויותיו מול ביטוח לאומי ולא בהליך אזרחי מול חברות הביטוח משום שאחרת ינוכו לו בהליך האזרחי סכומים שהיה אמור לקבל בתביעה למוסד לביטוח לאומי.
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי