ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

פעולות איבה

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:


בשנת 1970 נכנס לתוקפו חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה אשר נועד לסייע לנפגעי פעולות איבה בארץ ובחו"ל ולבני משפחותיהם בדרך של הענקת פיצוי בגין מוות ונזקי גוף ונפש בין היתר בתגמולים, החזר הוצאות ריפוי החלמה ושיקום, מענקים ועוד, דרך המוסד לביטוח לאומי. כל זאת על מנת לסייע לנפגעים ולתמוך בהחלמתם.
 

בהתאם לחוק, פגיעת איבה תחשב אחת מאלה:

1. פגיעה ישירה מפעולת איבה של כוחות אויב
2. פגיעה שנגרמה בעקבות פעולת איבה או בהקשר אליה. כלומר, פגיעה בנסיבות בהן היה חשש סביר שתבוצע פעולת איבה, או פגיעה מנשק שהיה מיועד לפעולת איבה של כוחות אויב או למניעת פעולה כזאת
3. פגיעה כתוצאה ממעשה אלימות שמטרתו פגיעה באדם בשל השתייכות למוצא לאומי אתני, ובלבד שהפגיעה היא על רקע הסכסוך הישראלי-ערבי או שנעשתה בידי ארגון טרוריסטי.

נפגע אשר עבר פגיעת איבה כאמור לעיל בארץ או בחו"ל, וכן הוא אזרח, תושב ישראל או מי שנכנס לישראל כחוק, רשאי להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי להכרה כנפגע איבה ולקבל את מלוא הזכויות המגיעות על פי החוק.

אדם שהוכר כנפגע מפעולת איבה ונמצא בטיפול רפואי כך שאינו יכול לעבוד בעקבות הפגיעה, זכאי לתגמול מיוחד כל עוד לא נקבעה דרגת נכותו ואינו מקבל שכר או פיצוי ממקור כלשהו.

הזכאות לפיצויים נקבעת על פי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה ואילו התגמולים הכספיים נקבעים על פי חוק הנכים (תגמולים ושיקום) תשי"ט-1959. נפגע פעולת איבה ייבדק על ידי ועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי אשר תקבע את דרגת נכותו וממנה תיגזר זכאותו לתשלומים:

במידה ודרגת נכותו נמוכה מ-10% הוא לא יהיה זכאי למענק או לתגמול חודשי.
במידה ודרגת נכותו הינה 10%-19% הוא יהיה זכאי למענק חד פעמי.
במידה ודרגת נכותו הינה למעלה מ- 20% הוא יהיה זכאי לתגמולים חודשיים.
המבקש הכרה כנפגע פעולת איבה, יגיש תביעתו למוסד לביטוח לאומי תוך שנה מיום הפגיעה. איחור בהגשת התביעה עלולה לפגוע בזכויותיכם.

בהגשת תביעה כנגד הביטוח הלאומי נאלץ המבקש לעמוד בפני הליכים ארוכים ומורכבים ולכן מומלץ כבר בתחילת ההליך להיוועץ בעורך דין הבקיא בתחום והינו בעל נסיון. משרדנו מטפל בתביעות כנגד הביטוח הלאומי מזה שנים רבות ומלווה את לקוחותיו ליווי צמוד לאורך כל הדרך, כולל ייצוג בועדות הרפואיות, עד למימוש מלא זכויותיהם בגין פגיעתם.

בנוסף, לרוב נדרש המבקש להיעזר בחוות דעת רפואית, משרדנו נעזר במומחים מהשורה הראשונה בכלל התחומים ואנו יכולים לעזור לך לפנות אל המומחה המתאים ביותר למקרה לצורך קבלת חוות דעת.

צרו קשר עוד היום עם משרדנו, קבעו פגישת ייעוץ ראשוני חינם ובררו את זכויותיכם והאלטרנטיבות העומדות לרשותכם.

קראו עוד על:

מדריך נפגעי פעולות איבה – לחץ כאן
מדריך זכויות נפגעי גוף ונפש עקב פעולות איבה וטרור

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה, ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול ביטוח לאומי, חברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוק לעורך דין ביטוח לאומי? – תן לנו להילחם למענך!
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי