ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

פיצוי תאונה בחופשה: שלא תקרה

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:


כל אלה תאונות בחופשה, וברובם יש צורך לוודא שלא נפלתם קרבן לרשלנות מצד המוסד שבמסגרתו את שוהים, בין אם זו חברת הנסיעות, המלון או הנהלת החוף, הרשות שבתחומה אתם נופשים או חברת התעופה. לכולם כאמור יש אחריות לפצות אתכם, בדרך כלל במסגרת ביטוחים שיש להם עבור תאונות. בנוסף, לעתים קרובות לכל אחד מאיתנו יש ביטוחים שונים שדואגים לנו בעת אבדן כושר העבודה שלנו או מפאת תאונות שונות ויש צורך לבדוק ולוודא את הפיצוי וההכרה המגיעים לכם.

אנו מביאים לכם את כמה טיפים מעשרים שנות פעילותנו, על פיצוי תאונה בחופשה…מתוך תקווה שלא נשתמש….

אז בין אם זו תאונת דרכים, ובין אם תאונה אישית, חבלה או אחרת – חשוב להקפיד עבורכם ועבור משפחתכם על הכללים הבאים:

קבלת טיפול רפואי ראשוני
חשוב לפנות לטיפול רפואי בסמוך ככל הניתן לפגיעה. רצוי לפנות לחדר מיון לשם איתור פגיעות וחבלות וזאת גם אם לא נראה במבט ראשון נזק בולט לעין. שימו לב שיש פגיעות רבות שיתכן שאינכם חשים אותם בכלל בטווח הנוכחי או בטווח רחוק יותר. יש לפרט את כל הפגיעות גם הקלות (לעיתים פגיעות הנראות על פניהן כקלות מתפתחות לפגיעות חמורות יותר ולעיתים גם הפוך) יש להקפיד כי הדברים נרשמים בגיליון חדר המיון או במסמך הרפואי הראשוני וכן יש להקפיד כי נרשם גורם הפגיעה (תאונת דרכים, נפילה וכו') חשוב לציין שמדובר בחופשה. אם נפגעת בתאונת דרכים יש למסור לבית החולים או לקופ"ח בהמשך את אישור המשטרה. אם מדובר בתאונת עבודה או תאונת במסגרת נסיעת עבודה יש למסור טופס 250.

המשך טיפול בקופ"ח
יש להקפיד ולפנות לטיפול בקופ"ח ולהעלות בפני הרופאים את כל הכאבים והמגבלות מהם סובל. לציין את הקשר לפגיעה. חשוב מאוד לפנות לרופאים מקצועיים וכן חשוב לקבל אישור מחלה לכל תקופת אי הכושר .

איסוף מסמכים
יש הקפיד ולשמור העתק של כל מסמך שמתקבל מכל גורם הקשור בתאונה ולרבות כל מסמך רפואי .
 
ועוד…
  • הוצאות- יש לשמור תיעוד לגבי הוצאות שנגרמות עקב התאונה קבלות, חשבוניות ו/או עריכת רישום לגבי הוצאות כנ"ל.
  • הודעה למשטרה- במידה ומדובר בתאונת דרכים יש לפנות למשטרה באזור התאונה ולדווח על התאונה (חשוב לציין כי עצם הגעת שוטר למקום התאונה אינה מספקת ויש להקפיד על הגשת תלונה).
  • צילום-סמוך ככל הניתן למועד האירוע חשוב לתעד בצילום (תמונות ו/או וידאו) את מקום התאונה או את גורם התאונה. כך למשל בתאונות נפילה במדרכה ברחוב יש לצלם את המפגע (בור, מרצפת בולטת, מתנדנדת) מדרגות פגומות, שבורות, העדר מעקה, מתקן מסוכן כמו מגלשת מים, מתקן שעשועים, או בתאונות עבודה סולם פגום, פיגום רשלני, מכונה מסוכנת, מסור לא תקני וכו'. יש לצלם את המפגע עצמו ואת סביבתו כדי לקבל רושם כללי על האזור העדר שילוט, העדר גידור, העדר תאורה , אזור בו מתבצעות עבודות וכו'.
  • איסוף פרטי עדים- יש לרשום שמות עדים רלבנטיים כמו עדי ראיה, שמות עובדים במקום, למשל בתאונה בה מתבצעות עבודות בניה, שיפוץ- שם הקבלן וכו'. אם מדובר בתאונת דרכים מומלץ לבקש מהנהג המעורב פרטי הרכב ופרטיו האישיים כבר בזירת האירוע. יש לקבל שם, כתובת טלפון ומס' ת.ז .
  • חוקר פרטי – לא לדבר עם חוקר פרטי מטעם חברת הביטוח.
  • זהירות התיישנות- תביעות על בסיס פוליסות ביטוח מתיישנות בתוך 3 שנים ממועד התאונה ותביעות לנזקי גוף בחלוף 7 שנים ממועד האירוע. לגבי קטינים המועדים הללו נספרים ממועד הגעתם לגיל 18.
  • פניה לייעוץ משפטי- יש להקדים ולפנות לייעוץ משפטי על מנת לקבל את המידע הנכון ולפעול מלכתחילה בדרך הנכונה .
אנו ממליצים להגיע לפגישה הראשונה עם כל המסמכים הרפואיים הנמצאים בידכם, קבלות, אישורי הכנסות וכל מסמך אחר אשר יכול להיות רלוונטי. כמו כן מומלץ ביותר טרם הפגישה, לכתוב באופן מפורט את השתלשלות העניינים, ולהביא זאת למשרדנו.

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה, ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול חברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוק לעורך דין ביטוח לתאונה בחופשה? – תן לנו להילחם למענך!
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון


135 אלף שקלים ללקוחה שהחליקה במלון בים המלח ונחבלה בקרסול. אין להקל ראש בשום פגיעה גם אם נראית לנו סתם כזו שהרסה לנו את החופשה. פיצוי תאונה בחופשה: אם נחבלתם במטוס, נפלתם בשדה התעופה, נסעתם ברכבת עם החברים ומעדתם ברציף. חטפתם זיהום במלון או קיבלתם מכה בראש בחוף באילת.
 
 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי