ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

סרטן: מה לעשות? כיצד לקבל את הפיצוי שמגיע לי?

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:


מי שחלה במחלת הסרטן, פעמים רבות יודע שמגיע לו משהו אחרי שנים ארוכות של תשלום פרמיות ומיסים לגופים כמו המוסד לביטוח לאומי מס הכנסה ביטוחים פרטיים למינהם וכו' אך הוא טרוד בבעיות הקיום היומיומית ,  אין לו זמן לבדוק את זכויותיו, הוא עסוק בהליך הריפוי , בטיפולים הקשים ובהליך ההחלמה מהמחלה ואינו פנוי לריצה אחר ברור הזכויות, השגת המסמכים וכו'. לחולה פעמים רבות אין את הכוחות להתמודד בנבכי הבירוקראטיה ולהתמודד מול גופים גדולים וחזקים כמו ביטוח לאומי , מס הכנסה, חברות הביטוח וכו' .

תביעה מביטוח לאומי לפיצויים
המוסד לביטוח לאומי, רואה עצמו כגוף המופקד על הביטחון הסוציאלי של תושבי ישראל. תפקידנו העיקרי, כך נאמר בפרסומיו הרשמיים של המוסד, להבטיח אמצעי מחיה למי שאינם מסוגלים להתפרנס למחייתם.

כאמור, רבים מתקשים להתמודד ומתפנים לכך רק שנים לאחר סיום קבלת הטיפולים וההתאוששות מהמחלה, ולעיתים לא מיד מבינים כי קיים קש סיבתי בין הופעת המחלה לתעסוקה של אותו חולה. אלא מה? מאחר ומוגשת התביעה זמן רב לאחר שהיתה אמורה להיות מוגשת, ולא תוך שנה ממועד פרוץ המחלה, מפסיד הנפגע את כל אותם גימלאות להם יכול היה להיות זכאי לו היה מגיש את התביעה במועד והכספים להם היה זכאי ואינו מקבל עקב השיהוי, נשארים בקופת המדינה. עפ"י החוק צריכה להיות מוגשת התביעה תוך שנה ואולם בפועל רבים המקרים בהם עקב חוסר ידיעה על האפשרות לקשר הסיבתי מוגשת התביעה באיחור ואז הכספים אותם ראוי היה לשלם לחולה נשארים בקופת המדינה מאחר וזוהי לשון החוק.

יש לזכור כי ההכרה בדרך כלל מלווה במאבק לא קל. הוכחת הקשר הסיבתי בין החשיפה לחומרים לבין מחלת הסרטן במרבית המקרים מלווה במאבק משפטי.

שני מדריכים מתוך ראיון בערוץ 10 עם עו"ד ענת קאופמן, בעקבות הניסיון הרב שצברנו בסיוע לחולי סרטן לקבל את הפיצוי המגיע להם על פי החוק.
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון


כ- 23,500 בני אדם מאובחנים בכל שנה כחולי סרטן בישראל, הם מצטרפים ל- 120,000 חולי הסרטן החיים בישראל. סרטן איננה מחלה אחת אלא קבוצת מחלות המורכבת מלמעלה מ- 200 סוגים שונים.

סעיפים רבים הקיימים בחוקים ותקנות שונות מיועדים לחולי סרטן אלא שלא כל אחד מתמצא בפרטיהם, וגם מי שמכיר אותם היטב מתקשה לעמוד בתהליך הארוך להשגת זכויותיו.
 

קראו עוד על:
זכויות חולה סרטן

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול חברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוקים לעורך דין נזיקין וביטוח? – תן לנו להילחם למענך !
 
 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי