ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

נכות כללית

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:


אדם אשר עקב מצבו הרפואי (ליקוי גופני, נפשי או שכלי) אינו מסוגל להשתכר 25% מהשכר הממוצע במשק או שצומצם כושרו להשתכר ב- 50% לפחות, זכאי לקצבת נכות כללית. גם עקרת בית שכושרה לתפקד במשק הבית צומצם ב-50% זכאית לקצבה.
 

התנאים לזכאות בקצבת נכות
בכדי להיות מוכר כנכה כללי ולהיות זכאי לקצבה, נדרש לעמוד בתנאים הבאים במצטבר:

נכות רפואית – רופא מטעם הביטוח הלאומי קבע שקיימת נכות רפואית בשיעור של 60% לפחות, או בשיעור של 40% במידה ולאחד הליקויים ממנו סובל נקבעה נכות רפואית בשיעור של 25% לפחות. עבור עקרת בית – נדרשת נכות רפואית בשיעור של 50% לפחות.

דרגת אי כושר (נכות תפקודית) – פקיד התביעות של הביטוח הלאומי קבע שהמבקש איבד 50% לפחות מכושרו להשתכר או לתפקד במשק בית.

אחוזי נכות רפואית וגובה קצבת נכות
אחוזי הנכות הרפואית נקבעים ע"י ועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי ואילו את דרגת אי כושר השתכרות (הנכות התפקודית) נקבעת על ידי פקיד התביעות של הביטוח הלאומי. בקביעת הנכות התפקודית מתחשב פקיד התביעות בנסיבות המקרה הספציפי, לרבות השפעת הליקוי על יכולת הנכה לחזור לעבודתו, לבצע עבודה אחרת או לרכוש מקצוע אחר שיותאם לו. כמו כן, יקבל הפקיד את חוות דעתם של רופא מוסמך ופקיד שיקום שהוסמכו לכך על ידי הביטוח הלאומי.

מומלץ שלא להשתהות עם הגשת התביעה ולהגישה ברגע שמתקיימים התנאים לקבלת הקצבה (כאמור לעיל). התובע זכאי לקצבת נכות כללית 90 יום לאחר שנמצא באובדן כושר, ולא ניתן לקבל פיצוי לאחור לגבי תקופה העולה על 15 חודשים לפני הגשת התביעה.

במידה שתביעתו לקבלת קצבת נכות לא אושרה, הוא רשאי להגיש ערעור או להגיש תביעה נוספת לאחר חצי שנה. במידה והתביעה אושרה, הוא זכאי בכל זאת להגיש ערר על אחוזי הנכות שקבעה הועדה או על דרגת אי הכושר, לחילופין, יכול להמתין חצי שנה ולהגיש בקשה להיבדק מחדש. בכל מקרה, אם חל שינוי במצבו הרפואי הוא יכול להגיש בקשה להיבדק מחדש גם בטרם חלפה חצי שנה. חשוב לשים לב כי בהגשת ערר על קביעת הועדה הרפואית ישנו סיכון כי אחוזי הנכות שייקבעו בערר יהיו נמוכים יותר מאלו שקבעה הועדה.

כמו כן יש להבחין כי לא ניתן לקבל קצבת נכות כללית יחד עם קצבת נכות מעבודה, ועל התובע יהיה לוותר על אחת ולבחור באחרת.

תביעה כנגד ביטוח לאומי
בהגשת תביעה כנגד הביטוח הלאומי נאלץ המבקש לעמוד בפני הליכים ארוכים ומורכבים ולכן מומלץ כבר בתחילת ההליך להיוועץ בעורך דין הבקיא בתחום והינו בעל נסיון. משרדנו מטפל בתביעות כנגד הביטוח הלאומי מזה שנים רבות ומלווה את לקוחותיו ליווי צמוד לאורך כל הדרך, כולל ייצוג בועדות הרפואיות, עד למימוש מלא זכויותיהם בגין פגיעתם. בנוסף, לרוב נדרש המבקש להיעזר בחוות דעת רפואית, משרדנו נעזר במומחים מהשורה הראשונה בכלל התחומים ואנו יכולים לעזור לך לפנות אל המומחה המתאים ביותר למקרה לצורך קבלת חוות דעת.

צרו קשר עוד היום עם משרדנו, קבעו פגישת ייעוץ ראשוני חינם ובררו את זכויותיכם והאלטרנטיבות העומדות לרשותכם.

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה, ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול ועדות רפואיות, ביטוח לאומי וחברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוקים לעורך דין לתביעת מול ביטוח לאומי? – תן לנו להילחם למענך!
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי