ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

ניידות

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:


הזכאי לקבל גמלת ניידות מהמוסד לביטוח לאומי הינו אדם הסובל מנכות בגפיים התחתונות אשר מגבילה אותו ביכולת הניידות שלו, הוא תושב ישראל הנמצא בישראל, וגילו בין 3 שנים ועד לגיל הפרישה. גמלת הניידות נועדה להקל על התניידותו של הנכה ובמסגרתה נכללים מספר הטבות שמעניק המוסד לביטוח לאומי.

אדם אשר היה זכאי לגמלת ניידות בטרם גיל הפרישה, זכאי להמשיך ולקבל את הגמלה גם לאחר גיל הפרישה ככל שעומד בקריטריונים. ישנה רשימה מפורטת של למעלה מחמישים ליקויים שונים המשפיעים על כושר הניידות של אדם ויכולים לזכותו בגמלת ניידות. בין הליקויים הנ"ל ניתן למצוא שיתוק, קטיעה, הגבלת כושר תנועת המפרקים ברגליים או החלפת מפרקים, פגמים מולדים, אי ספיקה בעורכי הרגליים ועוד.
 

כל סוג פגיעה מאופיינת בדרגת חומרה מסוימת אשר לפיה נגזרת גמלת הניידות.

גמלת ניידות נועדה להקל על התניידותו של אדם.
במסגרת הגמלה נכללים מספר סוגי הטבות שמעניק המוסד לביטוח לאומי ביניהם, הלוואה לרכישת רכב, למימון אביזרי רכב והתקנים מיוחדים לבעלי מוגבלויות, לרכישת מתקן הרמה לכסא גלגלים, החזר הוצאות, קצבת ניידות גם למי שאינו בעל רכב עבור מימון הוצאות הניידות ועוד.

בכדי לקבל את ההטבה נדרש לעמוד במספר קריטריונים שנקבעו. יש לציין כי גמלת הניידות ניתנת בין אם בעלי המוגבלות נוהגים ברכב בעצמם או נעזרים בקרובים/מטפלים הנוהגים עבורם. אדם שהמרחק ממקום מגוריו לעבודתו וחזרה עולה על 40 קילומטר זכאי לתוספת קצבה.

המבקש גמלת ניידות נדרש להגיש בקשה ללשכת הבריאות המחוזית באזור מגוריו בכדי לעבור בדיקה רפואית. הוא יעמוד בפני ועדה רפואית שתבחן את מוגבלותו בניידות ותקבע את אחוזי הנכות שלו שממנה תיגזר זכאותו לגמלת הניידות.

להכרעת הועדה הרפואית השפעה מכרעת ולכן בטרם מגיעים לעמוד בפניה מומלץ להיוועץ בעורך דין המומחה בתחום שיכול אף להתלוות ללקוח בוועדה ולוודא שהכל מתנהל כשורה. כמו כן, ניתן לערער על חלטת הועדה הרפואית.

בהגשת תביעה כנגד הביטוח הלאומי נאלץ המבקש לעמוד בפני הליכים ארוכים ומורכבים ולכן מומלץ כבר בתחילת ההליך להיוועץ בעורך דין הבקיא בתחום והינו בעל נסיון.

משרדנו מטפל בתביעות כנגד הביטוח הלאומי מזה שנים רבות ומלווה את לקוחותיו ליווי צמוד לאורך כל הדרך, כולל ייצוג בועדות הרפואיות, עד למימוש מלא זכויותיהם בגין פגיעתם. בנוסף, לרוב נדרש המבקש להיעזר בחוות דעת רפואית, משרדנו נעזר במומחים מהשורה הראשונה בכלל התחומים ואנו יכולים לעזור לך לפנות אל המומחה המתאים ביותר למקרה לצורך קבלת חוות דעת.

צרו קשר עוד היום עם משרדנו, קבעו פגישת ייעוץ ראשוני חינם ובררו את זכויותיכם והאלטרנטיבות העומדות לרשותכם.

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה, ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול ועדות רפואיות, ביטוח לאומי וחברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוקים לעורך דין לתביעת מול ביטוח לאומי? – תן לנו להילחם למענך!
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי