ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

משפחת גרינשפן עותרת נגד ההסדר עם הדורס


משפחתה של הילדה שנותרה משותקת אחרי שנדרסה על ידי נהג שיכור, פונה לבג"ץ במחאה על העונש שהוטל עליו: עבודות שירות וקנס של 1,000 שקל.

משפחתה של הילדה שחר גרינשפן צפויה לעתור מחר (יום ב') לבג"ץ נגד עסקת הטיעון שנחתמה בין המשטרה לבין פטריק מרק, שהורשע בכך שדרס את גרינשפן בעת שנהג בשכרות. גרינשפן נותרה משותקת בכל חלקי גופה, ובעתירה טוענת המשפחה כי "ההסדר הולדתו בחטא, התנהלותו בחטא, ותוצאתו בחטא".
 

מאמרים נוספים:

ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון


במסגרת הסדר טיעון שהושג לפני כשנה הוטל על מרק עונש של 600 שעות שירות לתועלת הציבור, פסילת רישיון לשש שנים, וקנס של 1,000 שקל. כבר אז עורר ההסדר סערה ציבורית, וביקורת הופנתה גם כלפי בית המשפט, על כך שבהחלטתו לקבל את הסדר הטיעון הוא פוגע בהרתעה נגד נהיגה בשכרות.

שחר גרינשפן ומשפחתה – השיקום נמשך
התאונה התרחשה ב-28 בנובמבר 2009, ימים ספורים לפני יום הולדתה ה-12 של גרינשפן. מרק פגע בה כשעמדה על אי תנועה במרחק של כמה רחובות מביתה בנתניה, ובדמו נמצאה כמות אלכוהול גבוהה פי ארבעה מהמותר.

את העתירה תגיש עו"ד ענת קאופמן, שתבקש מהשופטים לפסול את הסדר הטיעון ולבטל את גזר הדין בטענה שהם חורגים וסוטים באופן קיצוני ממתחם הסבירות. לטענת המשפחה, מאז הגשת כתב האישום נגד הנהג ועד למתן גזר הדין, מידרה מחלקת התביעות של המשטרה את ההורים, סירבה לתת להם מידע, לא שמעה את עמדתם והטעתה אותם במודע כשביקשו להתעדכן על ההליכים בפרשה.

על פי ההורים, נציגי המשטרה הטעו אותם כשאמרו להם שאין הסדר טיעון שעומד על הפרק, וזאת אף שהסדר הטיעון כבר הוצג בפני בית המשפט ללא ידיעתם.

עוד נטען בעתירה כי הסדר הטיעון נעשה בניגוד להנחיות מנהליות מפורשות וכי החלטות בתיק התקבלו בחוסר תום לב וממניעים פסולים. המשפחה משוכנעת שעל הפרקליטות היה לערער על גזר הדין וכי בית המשפט לא היה צריך לאשר את הסדר הטיעון. "נהיגה בשכרות עם ריכוז אלכוהול כה גבוה כמוה כהתאבדות ומהווה סיכון ודאי של עוברי אורח תמימים", נכתב בעתירה.

חוק גרינשפן – תיקון לחוק זכויות נפגעי עבירה
 
 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי