ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

מיקרוטראומה

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:


חוק הביטוח הלאומי קובע כי כאשר אדם נפגע בתאונה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעבידו או כעצמאי ואצל עצמאי תוך כדי עיסוקו במשלח ידו, תביעתו תוכר כתאונת עבודה או מחלת מקצוע.

פגיעת מיקרוטראומה תוכר כאשר יוכח כי התקיימו פעולות חוזרות ונשנות של העובד אשר גרמו במשך הזמן לפגיעות זעירות בלתי הדירות והצטברותם הביאה בסופו של דבר לנזק ממשי.
 

המונח מיקרוטראומה אינו מופיע בחוק הביטוח הלאומי והוא יציר פסיקת בית המשפט העליון. מיקרוטראומה מהווה למעשה סוג של פגיעה בעבודה, בנוסף לתאונת עבודה ומחלת מקצוע.

פגיעת מיקרוטראומה תוכר כאשר יוכח כי התקיימו פעולות חוזרות ונשנות של העובד אשר גרמו במשך הזמן לפגיעות זעירות בלתי הדירות והצטברותם הביאה בסופו של דבר לנזק ממשי.

כלומר, במסגרת התביעה שתוגש לביטוח הלאומי על הנפגע יהיה להוכיח כי נפגע בעבודה ופגיעתו עומדת בהגדרת מיקרוטראומה.

כלומר, יש להוכיח שהנזק נגרם עקב העבודה ותנאיה, כלומר שהפעולות החוזרות ונשנות שביצע הן שהובילו לפגיעות הזעירות ושהן הובילו לנזק שנגרם.

הבעיה העיקרית בנושא של מיקרוטראומה היא חוסר המודעות של האדם שנפגע לכך שפגיעתו יכולה להחשב כפגיעה בעבודה גם אם לא מדובר באירוע קלאסי של תאונה כגון נפילה מסולם.
חוסר המודעות לכך שישנם מקרים נוספים כגון פגיעה נפשית או מיקרוטראומה שיכולים להיות מוכרים כתאונת עבודה מונעים מהנפגע לממש את זכויותיו.

בשל כך, מומלץ מאוד לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין מוסמך בתחום אשר בקיא באפשרויות השונות שיכולות לעמוד לידי הנפגע למצות את זכויותיו.

במידה ותוכר תביעתו כפגיעה בעבודה, יזכה הנפגע לדמי פגיעה בגין התקופה בה לא יכול היה לעבוד. בנוסף, יגיש הנפגע תביעת נכות למוסד לביטוח לאומי, ויעמוד בפני ועדה רפואית שתקבע את דרגת נכותו. בהתאם לדרגה שנקבעה ייגזר גובה הפיצוי.
בנוסף, במידה ונדחית תביעתו של נפגע להכרה כנפגע מיקרוטראומה במוסד לביטוח לאומי, יתכן וניתן יהיה להגיש תביעה לבית הדין לעבודה להכרה.

הגשת התביעה כנגד ביטוח לאומי
בהגשת תביעה כנגד הביטוח הלאומי נאלץ המבקש לעמוד בפני הליכים ארוכים ומורכבים ולכן מומלץ כבר בתחילת ההליך להיוועץ בעורך דין הבקיא בתחום והינו בעל נסיון. משרדנו מטפל בתביעות כנגד הביטוח הלאומי מזה שנים רבות ומלווה את לקוחותיו ליווי צמוד לאורך כל הדרך, כולל ייצוג בועדות הרפואיות, עד למימוש מלא זכויותיהם בגין פגיעתם.

בנוסף, לרוב נדרש המבקש להיעזר בחוות דעת רפואית, משרדנו נעזר במומחים מהשורה הראשונה בכלל התחומים ואנו יכולים לעזור לך לפנות אל המומחה המתאים ביותר למקרה לצורך קבלת חוות דעת.

צרו קשר עוד היום עם משרדנו, קבעו פגישת ייעוץ ראשוני חינם ובררו את זכויותיכם והאלטרנטיבות העומדות לרשותכם.

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה, ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול חברות הביטוח, ביטוח לאומי ועורכי דינם.

זקוק לעורך דין נזיקין ותאונות עבודה? – תן לנו להילחם למענך!
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי