ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

מחלת מקצוע

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:


חוק הביטוח הלאומי קובע כי כאשר אדם נפגע בתאונה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעבידו או כעצמאי ואצל עצמאי תוך כדי עיסוקו במשלח ידו תביעתו תוכר כתאונת עבודה. בנוסף, החוק קובע רשימה של מחלות מקצוע אשר יוכרו כפגיעה בעבודה.

על פי חוק הביטוח הלאומי, מחלת מקצוע מוגדרת כמחלה מהרשימה הקבועה בתקנות הביטוח הלאומי אשר הנפגע חלה בה עקב עבודותו. הרשימה המופיעה בתקנות הינה סגורה של מחלות מקצוע אשר לא ניתן להרחיבה.
 

העובד הניזוק נדרש להוכיח שלושה תנאים מצטברים:
1. המחלה מוגדרת כמחלת מקצוע לפי תוספת השנייה לתקנות הביטוח הלאומי (ביטוח מפני פגיעה בעבודה).

2. העובד חלה במחלה בזמן שזו היתה קבועה בתקנות כמחלת מקצוע.

3. העובד חלה במחלה עקב עבודתו אצל המעביד או מטעמו. דהיינו על העובד להוכיח קשר סיבתי בין הווצרות המחלה לבין עבודתו. רצוי בעניין זה להצטייד בחוות דעת של רופא תעסוקתי או רופא מומחה אשר תייחס במפורש לקשר הסיבתי שבין העבודה למחלה.

יש לשים לב למועד בו התחילה המחלה ואם מדובר במועד של למעלה משנה מהיום בו מוגשת לביטוח לאומי התביעה, ונכות פחותה מ- 20% יפחתו התשלומים שמשלמים לתובע עד כדי שלעיתים לא יהיה זכאי לתשלום כלשהו ואם חלפו יותר מ-43 חודשים לה יהיה זכאי לתשלום.

יחד עם זאת עצם ההכרה בפגיעה בתאונת עבודה חשובה לצורך הגשת החמרת מצב בעתיד. אם הפגיעה תוכר יש להגיש תביעת נכות.הנפגע יבדק על ידי ועדה רפואית אשר תקבע את דרגת נכותו בהתאם לתקנות.דרגת נכות בשיעור 10%-19% תזכה במענק חד פעמי.דרגת נכות בשיעור של 20% ומעלה תזכה בגימלה חודשית.

בנוסף זכאי התובע לזכויות נוספות כגון שיקום, גימלה מיוחדת (בנכים קשים) ועוד. אם הפגיעה אינה מוכרת ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה תוך 6 חודשים מהיום שבו הודיעו על דחיית התביעה.

על החלטת הועדה הרפואית ניתן לערער לועדה רפואית לעררים וקביעת הועדה הרפואית לעררים ניתנת לערעור לבית הדין האזורי לעבודה בשאלת חוק בלבד. לחילופין ניתן להגיש, לאחר חצי שנה, בקשה לבדיקה מחדש (אם היה שינוי במצב הרפואי ויש על כך מסמכים ניתן להגיש לפני תום חצי השנה

בהגשת תביעה כנגד הביטוח הלאומי נאלץ המבקש לעמוד בפני הליכים ארוכים ומורכבים ולכן מומלץ כבר בתחילת ההליך להיוועץ בעורך דין הבקיא בתחום והינו בעל נסיון. משרדנו מטפל בתביעות כנגד הביטוח הלאומי מזה שנים רבות ומלווה את לקוחותיו ליווי צמוד לאורך כל הדרך, כולל ייצוג בועדות הרפואיות, עד למימוש מלא זכויותיהם בגין פגיעתם.

בנוסף, לרוב נדרש המבקש להיעזר בחוות דעת רפואית, משרדנו נעזר במומחים מהשורה הראשונה בכלל התחומים ואנו יכולים לעזור לך לפנות אל המומחה המתאים ביותר למקרה לצורך קבלת חוות דעת.

צרו קשר עוד היום עם משרדנו, קבעו פגישת ייעוץ ראשוני חינם ובררו את זכויותיכם והאלטרנטיבות העומדות לרשותכם.

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה, ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול חברות הביטוח, ביטוח לאומי ועורכי דינם.

זקוק לעורך דין נזיקין ותאונות עבודה? – תן לנו להילחם למענך!
 
 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי