ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

חוק גרינשפן – תיקון לחוק זכויות נפגעי עבירה


ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום את הצעת החוק של ח"כ זאב בילסקי: תיקון לחוק זכויות נפגעי עבירה – הכללת עבירת נהיגה בשכרות.

הצעת החוק מבקשת לכלול את עבירת נהיגה בשכרות כעבירה מוכרת בחוק זכויות נפגעי עבירה כך שגם נפגעי תאונות שנגרמו תחת שכרות יוכלו להיות מעורבים בהליך המשפטי כפי שחל היום על נפגעי עבירה פלילית. הצעת חוק דומה שיזם ח"כ בילסקי, נכנסה לספר החוקים לפני כשנה וכללה את נפגעי תאונות ה- "פגע וברח" בחוק המדובר.
 

מאמרים נוספים:

ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון


משמעות הדבר היא שהנפגעים יעודכנו בכל שלב של ההליך המשפטי המתקיים בעניינם. הנפגע או משפחתו יעודכנו לגבי מידע בנוגע להליכים אלה ותהיה להם זכות להביע עמדה לגבי ההליכים המתבצעים, כגון בקשות להסדר טיעון ובקשות חנינה.

כך למעשה ימנעו מקרים שהמשפחות שסובלות דיו ממחיר התאונה לא ייאלצו לגלות שהם אינם חלק מהדיון המשפטי כפי שקורה לעיתים רבות במערכת המשפטית כיום.

ח"כ זאב בילסקי: "לאחר שלפני כשנה אושרה הצעת החוק שלי לפיה נפגעי "פגע וברח" ייכללו בחוק זכויות נפגעי עבירה, היום השלמנו את החקיקה וגם נפגעים בתאונה שנגרמה תחת שכרות, יוכרו בחוק זכויות נפגעי עבירה".

"חוק זה נולד בעקבות התאונה הקשה בה נפגעה שחר גרינשפן, אותה אני מלווה מאז. אני מקווה שמסכת הייסורים שעברה משפחת גרינשפן בבואה לחפש צדק, לא תהא נחלתם של אחרים."

עו"ד ענת קאופמן המייצגת את משפחת גרינשפן אמרה בעקבות החלטת ועדת השרים כי "חוק גרינשפן מוכיח שלא ניתן לסמוך על הפרקליטות ויימנע בעתיד חתימה על עסקאות טיעון מאחורי גבו של הקורבן. החוק בא לעולם בשל התנהלותה של הפרקליטות בתיק שחר גרינשפן".
 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי