ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

המדריך לתאונות עבודה

מאמרים נוספים:


מה צריך לפני תביעת פיצויים על תאונות עבודה

פנייה למעביד- פנו למעביד סמוך ככל הניתן להתרחשות התאונה, והודיעו על התאונה.

קבלת טפסים מהמעביד- יש לקבל מהמעביד "דוח הודעה על תאונה" (טופס ב.ל. 250) שהוא ממלא, בו יפורטו כל פרטי התאונה.

קבלת טיפול רפואי – גשו עם הטופס לקבלת טיפול רפואי בקופת חולים, מיון או בבית החולים. הדגישו למטפלים על כך שמדובר בתאונת עבודה. חשוב לא להשתהות בפנייה לקבלת טיפול רפואי. ראשית אין להשתהות כדי להימנע מאשם תורם להחמרת הנזק. מעבר לכך יש חשיבות לתיעוד רפואי כמה שיותר מדויק שתואם את מועד קרות התאונה.
 

קבלו תעודה רפואית – דאגו לקבל לאחר הטיפול תעודה רפואית שתמולא על ידי המטפלים. תעודה זו מהווה ראיה בהליך המשפטי ולכן חשוב לוודא שהפרטים המופיעים בה מדויקים ותואמים לנסיבות התאונה והנזק שנגרם בגינה.טיפול עוקב- טפלו בכל הנזקים הרפואיים המתעוררים בעקבות התאונה כך שלא ניתןןיהיה לטעון שגרמתם לנזק או להחמרת, ועל מנת שתוכלו להראות שפעלתם להקטנת הנזק.

תיעוד – דאגו לתעד ככל הניתן את הנסיבות שהביאו לנזק ואת הנזק עצמו- כך למשל: יש לצלם את הנזק ואת מקום האירוע, לצלם כל עדות לאירוע במקום העבודה, לרשום את הפרטים של מי שהיה עד לתאונה ואת עדותו אודות התאונה ולתעד שיחות עם המעביד אודות התאונה. איסוף ושמירת המסמכים- בכל התהליך יש לאסוף את כל המסמכים שהוזכרו, וכל מסמך נוסף שיכול להעיד על מצבכם, בהם הטפסים מהמעביד ומכל אחד מהמוסדות הרפואיים בהם טיפלתם וקבלות בגין טיפולים רפואיים ותרופות שנדרשו כתוצאה מהנזק.

פנייה לעורך דין המתמחה בתחום– מומלץ לפנות בסמוך לאירוע לעו"ד המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ משפטי ועל מנת להחליט על נתיב התביעה המתאים ביותר עבורכם.הגשת תביעה לביטוח לאומי-במרבית המקרים יש למצות את מלוא הזכויות מול המוסד לביטוח לאומי ורק לאחר מכן לבחון את האפשרות לתביעות אזרחיות אחרות.

הגשת תביעה נגד גורמים נוספים- לעיתים קיימת אפשרו לתבוע גורמים נוספים בגין רשלנות שגרמה לנזק לעובד. כך למעשל קיימים מקרים בהם ניתן לתבוע את המעביד.
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי