ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

הכרה באלרגיה בביטוח לאומי: נלחמים עד הסוף

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:


בית הדין קבע; אין צורך בהתקף עדכני מסכן חיים על מנת לתת זכאות לאלרגיה. ביטוח לאומי מתעלם מהפסיקה

תנאי הזכאות לקבלת סיוע מביטוח לאומי לגבי ילדים בעלי אלרגיה קיצונית:

ילדים מגיל 9 חודשים עד גיל 10 שנים שיש להם אלרגיה מסכנת חיים למזון עשויים להיות זכאים לגמלת ילד נכה בשיעור של 50%. הגמלה היא בסך 1,098 ש"ח, נכון לשנת 2018. בנוסף לעתים יש הטבות נוספות כמו – הקצבה נוספת של מים, הנחה בחשמל הנחה בארנונה שתי נקודות זיכוי במס הכנסה פטור מתשלום בעבור רופא מקצועי, הנחות בתרופות וכד׳. מס רכישה קבוע של 0.5% על דירה בשווי מיליון שקלים ומעלה …
 

https://youtu.be/fD4GNwnRumg

בפברואר 2016 לאחר שנים של אי בהירות בנושא, יצאו הנחיות שקובעות מספר קריטריונים לקבלת קצבת נכות בגין אלרגיה למזון. בחוזר נאמר מפורשות כי התנאים הם שהיה איזשהוא התקף בעבר, אך, מעבר לכך – במידה ויש סימנים מעידים רפואיים – אין צורך בהתקף "עדכני". אבל בפועל – אין הדבר כך. הביטוח הלאומי דורש מהורים רבים (כמו במקרה שלנו) , בכל זאת – התקף "עדכני"- במלים אחרות – שיקרה חנק/התקף לילד/ה בזמן "אמיתי". במקרה שלנו – ההתקף המקורי של הילדה, שהיתה אלרגית ללקטוז היה בעת היותה פעוטה עברה חנק בגיל 3 חודשים. מאז, ננקטים אמצעי זהירות רבים. יש לה סייעת צמודה , מזרק אפיפן ועוד…

עו"ד קאופמן פנתה לביטוח הלאומי ולאחר מכן לסעד בית הדין לעבודה (המחוזי), שקבע כי יש להחזיר את הדיון לועדה מפני אין זה הגיוני "להעניש" את ההורים, על שום זהירותם, ואכן יש לשקול את הזכאות על פי הקריטריונים הרפואיים המאפשרים היום לקבוע באמצעות מבחנים שונים את חומרת האלרגיה. אבל – הביטוח הלאומי בעינו עומד, והמשפחה בכל זאת נדרשת ל"התקף אותנתי"

לכן, הוגשה פניה לבית הדין לעבודה הארצי – במסגרת המאבק לשנות את רוע הגזרה לא רק עבור ההורים הללו, אלא בעבור כל ההורים ולמעשה, "להוציא" בכלל את האפשרות לדרוש התקף "עדכני", כאשר הטענה המרכזית היא שאין מקום במציאות הטכנולוגית – רפואית של היום לסכן את הילד בעבור הועדה.

עוד על הנושא:
אלרגיה ללקטוז? ביטוח לאומי חייב לתת לכם קצבה

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה, ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול ביטוח לאומי, חברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוק לעורך דין ביטוח לאומי והכרה בנכויות? – תן לנו להילחם למענך!
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי