ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

ביטוח תלמידים

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:


תביעות ביטוח תלמידים
עורכי הדין ממשרד קאופמן מציינים כי הרבה מן התביעות שמגישים תלמידי בתי ספר בגין פגיעה שנגרמה להם כתוצאה מרשלנות , נופלות בין הכיסאות. משרד החינוך שמעסיק חלק מן המורים בבתי הספר, מפנה את התלמידים שהגישו תביעה על נזק גוף שנגרם להם בבית הספר,לתבוע את הרשות המקומית, ואילו הרשות המקומית, אשר הינה בדר"כ הבעלים של המבנים בבית הספר והמעסיקה של חלק מצוות ההוראה, מפנה את התלמיד להגיש את התביעה נגד משרד החינוך. בסיכומו של דבר, תביעות גם על סכומים נמוכים יחסית, נדונים לאורך שנים, והתלמידים נפגעים, משום שהם לא מקבלים את הסעד והפיצוי, בגין הנזק שנגרם להם, בשל סחבת מיותרת ועלויות גבוהות בניהול תיקים.

נוסף על כך, הרשויות פעמים רבות אינן מקפידות ליידע את ההורים כי במסגרת תשלומי החובה לבית הספר שהן גובות מן ההורים, נרכשת גם פוליסת ביטוח "תאונות אישיות" עבור כל תלמיד .מדובר בפוליסה מקיפה המגנה על התלמיד בכל מקום ולאורך כל שעות היממה, אולם ההורים אינם מודעים לכך ואינם מקבלים העתק של הפוליסה. שוב נפגעות זכויותיהם של התלמידים והוריהם.

מדי שנה נפגעים תלמידים רבים בתאונות שונות ומשונות, במהלך שהייתם בביה"ס ו/או בפעילות מטעם ביה"ס ולמרבה הצער כמעט תמיד, נתקלים ההורים בהתנערות של הרשויות מאחריות לתאונה. הרשויות המקומיות מבוטחות בחברת ביטוח פרטית ולמעשה עם קבלת פנייה ראשונה מאת הנפגע מפנה הרשות את הנפגע להתדיינות ארוכה וממושכת אל מול נציגי חברת הביטוח. משרד החינוך מיוצג ע"י חברת הביטוח "ענבל". בשני המקרים השאיפה של חברות הביטוח היא לצמצם נזקים וחשיבתם כלכלית גרידא ומכאן התנערותם מאחריות מבוטחיהם.

דוגמאות לתביעות:
תובע שיוצג ע"י משרד לוי קאופמן הוכה קשות על ידי ילדים בגן. הילדים תפסו את התובע השכיבו אותו על החול, הכו אותו, ושרטו אותו עם מגרפה מפלסטיק שהייתה בגן. כמו כן, הכניסו לו הילדים חול לעיניים ולפה וירקו עליו. למרות צעקות ובכי התובע לא ניגש אליו אף אחד מעובדי הגן.
לאחר האירוע ניגש התובע לגננת כאשר הוא בוכה וחבול. למרות זאת לא טרחה הגננת לדווח על האירוע וכן לא הודיעה להורים על כך.
לאחר סיום היום בגן כאשר הגיע התובע למקום עבודתו של אימו. לפתע ראתה אימו של התובע כי התובע חבול כולו ומלא שריטות. בעקבות האירוע הוגשה תלונה למשטרת ישראל על ידי הורי התובע.

תלמיד כיתה ט' נפגע ב"תאונת נפילה" שארעה במהלך שהותו בפנימייה. התאונה אירעה כאשר התובע נאלץ לעלות על שולחן בכדי להגיע אל החלון הגבוה בחדרו ולסגור התריס, איבד שיווי משקל , נפל מגובה של כ- 5 מטרים אל מחוץ למבנה ונחבל בעוצמה רבה בעיקר בגבו.
תוך כדי השיעור פנתה המורה לתלמיד, וביקשה ממנו להביא חפץ כלשהו, אשר נמצא מחוץ למבנה הריבוע – בסמוך ללוח. עקב העובדה שפתח היציאה מן הריבוע היה חסום ע"י ילקוטים, נאלץ התלמיד לעלות על השולחן, במטרה לעבור לצידו החיצוני של הריבוע. בשלב זה נדחף התלמיד ע"י תלמיד אחר, נפל ונחבט בעוצמה רבה.
  • תלמיד שנפגע במהלך קפיצה לגובה בשיעור ספורט.
  • תלמידה שנפלה בביה"ס כתוצאה ממדרגה שבורה.
  • תלמיד שנפגע מנדנדה קפיצית שהיתה מצוייה בחצר ביה"ס.
  • תלמיד שנפל בפרוזדור ביה"ס עקב השתוללות של תלמידים אחרים.
  • תלמידה שנפצעה בביה"ס בעת שנטרקה עליה דלת השירותים.

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה, ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול חברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוק לעורך דין ביטוח וקרנות פנסיה? – תן לנו להילחם למענך!
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון


הרשויות המקומיות ומשרד החינוך מכדררים את ההורים והתלמידים נפגעים.
הרשויות המקומיות אינן מגלות להורים שילדיהם מבוטחים במסגרת תשלומי החובה לבתי הספר.

משרד עורכי דין ענת קאופמן ושות' מנתניה המתמחים בתחום הנזיקין והביטוח מתריעים בפני ההורים כי אל להם להיתפס לשאננות ולחיות באשליה לפיה ילדיהם מבוטחים ו/או שהרשויות ייתנו מענה כספי לתלמיד שנפגע בגופו.
 
 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי