ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

ביטוח נכות ואובדן כושר עבודה

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:


הקשיים בקבלת תגמולי הביטוח במצבי נכות ואובדן כושר עבודה
מבוטחים רבים אינם מקפידים לבחון את הפרטים בפוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה ובבואם לתבוע את כספם נתקלים בקשיים רבים למימוש זכויותיהם הכספיות מול חברות הביטוח.

מרבית התביעות מסורבות בשל מספר מוקשים עיקריים אליהם לא מודעים המבוטחים:

1. הסתייגויות: בפוליסה קיימות הסתייגויות שונות המאפשרות לחברת הביטוח להתנער מאחריותה לשלם. כך למשל קיים לעיתים תנאי המאפשר לחברת הביטוח לשלם רק במידה שהמבוטח אינו יכול לעסוק בתחום העיסוק בו עבד עד עתה (כפי שהוא מוגדר בפוליסה) אבל גם לא "בכל עיסוק סביר אחר המתאים לניסיונו, השכלתו והכשרתו". ככל שהגדרת העיסוק הסביר תהא רחבה יותר הסיכוי לקבל תשלום יקטן. הפרשנות שנותנות לכך חברות הביטוח אינה יודעת גבול כך מאמנת כושר גופני מאבדת את כושר העבודה בגלל שרגלה נפגעה בתאונה – לא תהיה זכאית לתשלום בגין אובדן כושר עבודה גם אם לא יהיה ביכולתה לשוב לעבודה כמאמנת אם יהיה ביכולת לשוב לעבודה אחרת כמזכירה או טלפוניסטית או טלמרקטינג.

2. סף נכות גבוה לקבלת התגמולים: במרבית הפוליסות המבוטח יהיה זכאי לפיצוי רק בעקבות מחלה או תאונה השוללת ממנו את יכולתו לעסוק בעיסוק (רק אם הפך מוגבל בשיעור של 75%), כך שבפועל נדרש להראות כמעט אובדן מוחלט ומלא של הכושר לעבוד .

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה, ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול חברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוק לעורך דין ביטוח, נכות ואובדן כושר עבודה? – תן לנו להילחם למענך!
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון


מטרת הביטוח:
ביטוח אובדן כושר עבודה נועד לתת למבוטח גמלה חודשית במקרה של אובדן כושר עבודה זמני או קבוע כתוצאה מתאונה או מחלה. מטרת הפיצוי החודשי לספק למבוטח את ההכנסות שהיו לו מעבודה, ולכן גם מחושב הפיצוי החודשי בהתבסס על הכנסותיו של המבוטח. הגמלה משולמת למבוטח עד החלמתו וחזרתו לכושר העבודה או עד תום תקופת הפוליסה, הגעתו לגיל פרישה או מותו.

בביטוחים אלו יש חשיבות רבה להגדרת "אובדן כושר עבודה" בפוליסה. היקף ההגדרה היא שתקבע את הנסיבות שבהן המבוטח יהא זכאי לגמלה החודשית. ככל שהגדרת העיסוק הסביר תהא רחבה יותר הסיכוי לקבל תשלום יקטן.
 
 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי