ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

אובדן כושר עבודה: פוליסה לא ריאלית?

מאמרים נוספים:


תלונה על פוליסה לפי 90% שכר באובדן כושר עבודה, למרות הגבלת המפקח ל 75%.
עו"ד ענת קאופמן: "שערורייתי. הרי איש לא מצפה שעובד שכיר ידע תקנות כאלה. מי יודע כמה עשרות אלפים הוטעו"

עו"ד ענת קאופמן, הגישה תלונה למפקח על הביטוח בבקשה לחקור את החברת ביטוח היות ומכרה פוליסות ביטוח אבדן כושר עבודה לפי פיצוי של 90 אחוז מהמשכורת, בעוד שעל פי תקנות המפקח על הביטוח התקרה הינה 75% בלבד.

הדברים נחשפו בעת דיון בבית משפט השלום בנתניה, אשר דן בפיצוי עבור ל'.
 

ל' התובעת היא אשת מחשבים ותיקה בישראל, שסיימה את לימודיה כבר בסוף שנות השמונים. במשך שנים עבדה כמדריכה למיחשוב בבתי ספר וכאחראית על רשתות מחשבים. לאחר מכן, עבדה בחברות מובילות בעולם המיחשוב שם עסקה בפיתוח ובהדרכה של תכנים לימודיים. ל' החלה לסבול בכאבים שונים, שהלכו והתעצמו עד שנאלצה להתפטר מעבודתה בשנת 2013.

כיום, ל' שאינה יכולה לעבוד, סובלת ממוגבלות בתנועה, חוסר יכולת בעמידה ו/או הליכה ממושכת, חוסר יכולת להתכופף, להרים משאות ולעלות ו/או לרדת במדרגות. וכן מתופעות נוירולוגיות מירידה קוגניטיבית, הפרעות זיכרון (כך שהיא מתקשה לזכור שמות ולעשות שאר פעולות בסיסיות); בליטה באזור האחורי של ראשה המקרין ללסת ומחוסר שינה. היא צורכת כדורים ואף עבר ניתוח בגלל מגבלותיה.

"…קיבלנו טענה מטעם הנתבעת () " נכתב בפרוטוקול "לפיה חרף הצעת הביטוח שם נרשם שמבוטחת ב 90%…. וחרף פרמיות ששילמה מ 1991…. טוענת חברת הביטוח שמגבלת התשלום היא 75% מהשכר".

"זו טענה שערותייתית, חסרת תום לב, מטעה, מהווה תרמית כלפי מבוטחים" אומרת עו"ד קאופמן, שכאמור, הגישה בעקבותיה את התלונה למפקח על הביטוח "הרי איש לא מצפה שעובד שכיר ידע תקנות כאלה. בהצעת חברת XXX מופיע בפירוש המספר של 90 אחוז. ל' גם שילמה על פי 90 אחוז וגם קיבלה אישורים לצרכי מס על 90 אחוז. לפיכך, הטענה היא שכלל פעלה כאן פשוט בניגוד לחוק. רימתה מבוטחים. כי איך אישרה ביטוחים כאלה אם הם אסורים על פי המפקח? זו בעיה חמורה מאוד שכן מי יודע כמה עשרות אלפים ואולי מאות אלפי מבוטחים בפוליסות שבהן הם שילמו מליוני ועשרות מליוני שקלים פרמיה, של כסף שכלל לא יקבלו" אומרת קאופמן.

"אגב – הפתרון לכך במקרה הספציפי הזה הוא שחברת כלל תפצה את ל' ואנשים כמוה בהפרש, באופן נזיקי כדי לעמוד בהתחייבויות שלה. ומעבר לכך, חשוב שהמפקח יבקש לחשוף כל פוליסה כזו של החברה או של אחרים שעומדת בניגוד לחוק, ויסדיר את הנושא מיידית, כי פשוט, בשעה זו ממש – ככל הנראה, יוצאים מכיסהם של אזרחים כספים בניגוד לחוק" אומרת עו"ד קאופמן.

עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' הינו משרד עורכי דין מומחה ובעל ניסיון רב שנים בליווי משפטי וניהול הליכים אל מול חברות הביטוח ועורכי דינם.

זקוקים לעורך דין אובדן כושר עבודה? – תן לנו להילחם למענך !
 
ענת קאופמן (כהן) ושות'
משרד עורכי דין ונוטריון

 


לפגישת ייעוץ ללא תשלום

ונחזור אלייך בהקדם:

מלא את הפרטים

הרצל 7, קומה 5, נתניה 4240004

location6, location, map, marker, pin

073-3744558

phone6, phone, contact, telephone, support, call

09-8350074

print2, print, printer

office@acklaw.co.il

envelop, envelop, mail, email, contact, letter
 

 

- כל הזכויות שמורות -
אין לראות באמור באתר משרד עו"ד ענת קאופמן (כהן) ושות' ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי